Microsoft Access 2000
При проектуванні готового до використання застосування розробникові доводиться робити складну роботу по створенню окремих його компонентів, таких як екранні форми, звіти та запити. Для автоматизації цього процесу в склад пакету Access було включено ряд спеціалізованих програм, що можуть вирішувати подібні задачі. Один з напрямків цих програм називається Design (Конструктор), а другий - Wizard (Майстер, чарівник). Конструктор надає для роботи користувача ряд інструментальних засобів, за допомогою яких можна швидко і просто скласти потрібну конструкцію: форму, запис, звіт. Програма Wizard робить це в інакший спосіб. Вона задає користувачу ряд запитань і на основі відповідей будує цілком завершену форму чи звіт. Серед майстрів найпотрібнішими є такі: Database Wizard (Майстер бази даних), Table Wizard (Майстер таблиць), Form Wizard (Майстер форм), Table Analyzer Wizard (Майстер аналізатор таблиць), Performance Wizard (Майстер продуктивності), Report Wizard (Майстер звітів), Application Splitter Wizard (Майстер розбиття), Lookup Wizard (Майстер представлень), Spell Check Wizard (Майстер перевірки орфографії), Answer Wizard (Майстер відповідей) та багато інших. Продукт Microsoft Access виконано в традиціях фірми, тому інтерфейс є дуже подібним до багатьох офісних програм. Access дає можливість працювати не тільки з файлами свого формату, а й базами даних dBASE, Paradox, Btrieve, без конвертування їх у свій формат, а також має змогу працювати з базами даних серверних СУБД Oracle і MS SQL Server. По мірі того як компанії стандартизують роботу з комп’ютерами і програмне забезпечення, що застосовується, все частіше виникає проблема пов’язана із взаємодією процесів. Наприклад для створення листів та документів використовується Word, для обміну повідомленнями по електронній пошті використовується пакет програм Exchange, для ведення фінансових розрахунків – Excel, а для управління даними про клієнтів та контракти – пакет програм Pursuit. Автоматизація, що раніше називалась автоматизацією OLE, є засобом надання об’єктів застосування (разом з їх методами та властивостями) іншим застосуванням, які можуть створювати нові копії об’єктів та керувати ними. За допомогою засобів автоматизації в програмі можна створювати об’єкти, що відносяться до інших додатків. Маніпуляції з об’єктами інших застосувань (настройка властивостей, виклик методів) за допомогою автоматизації не відрізняється від безпосереднього програмування у відповідних додатках. Засоби автоматизації дозволяють створювати серйозні інтегровані пакети програм. Додатки, що підтримують автоматизацію надають інформацію про власні об’єкти в об’єктних бібліотеках, в яких зберігається вся інформація про класи, методи класів та властивості класів. Мовою програмування для роботи із засобами автоматизації в пакеті Microsoft Office є Visual Basic for Applications (VBA).
2.1. Ознайомитись із складом та змістом системного меню СУБД MS Access. Головне вікно Access має вид аналогічний вікон інших засобів Мicrosoft Office. У верхній частині вікна розміщено його заголовок, системне меню і панель інструментів СУБД MS Access, а в нижній частині - стрічка стану.
Стрічка заголовку – містить ім’я прикладної програми і деколи – ім’я відкритої БД, кнопки керування вікна, кнопки для закриття чи відкриття системного меню. Стрічка меню – містить імена меню, в які об’єднані по функціональному призначенню команди і опції. Панель інструментів – складається з кнопок які містять піктограми. Ці кнопки мають аналоги серед команд меню і використовуються для швидшого запуску операцій. Стрічка стану – призначена для розміщення повідомлень про операцій, що виконуються і про поточний стан програми.
|