ФАЙЛОВИЙ МЕНЕДЖЕР TOTAL COMMANDER
1. Вікно програми складається з двох інформаційних панелей, командного рядка і рядка з призначенням функціональних клавіш. Всі дії над файлами і каталогами (папками, теками) виконуються на активній панелі. Для її зміни потрібно натиснути клавішу Tab. 2. Для переходу в підкаталог потрібно встановити курсор на його ім'я й натиснути клавішу Enter. Для переходу в каталог попереднього рівня курсор встановлюється на верхньому рядку панелі з відміткою ".. " і натискається Enter. Для переходу відразу в кореневий каталог виконується команда Ctrl +\. 3. Для управління панелями використовуються команди: § Ctrl U - обмін місцями панелей (разом з курсором); § Ctrl L - виклик / виключення інформаційної панелі.
Рисунок 1 – вибір диску на лівій панелі 4. Для групових команд виділення файлів застосовується клавіша Insert або Shift+↑; (або Shift+↓;). Для масового виділення виконуються команди: а) натиснути велику клавішу "+" цифрового блоку клавіатури; б) у вікні, яке з'явиться, ввести маску виділення («*.*» означає, що будуть виділені всі файли каталогу); в) натиснути клавішу Enter. Для зняття розмітки застосовується ця ж технологія з використанням клавіші " - " цифрового блоку. 5. Для перегляду текстового файлу використовується клавіша F3, для його редагування - F4. 6. Клавіші Shift + F4 викликають вбудований текстовий редактор (таким чином можна створювати нові текстові файли). 7. Для копіювання інформації потрібно каталог з файлом, який копіюється, розмістити на активній панелі, а на пасивній - цільовий каталог (каталог, куди буде копіюватися інформація). На файл, який підлягає копіюванню, встановити курсор клавіатури і натиснути клавішу F5 (малюнок 2), - у такому випадку шлях до цільової папки відображається в рядку адреси автоматично, - а потім Enter. Інший спосіб копіювання: § виділити файл, натиснути F5 і у вікні, яке з'явиться, самостійно ввести шлях до цільової папки; § після натискання F5 натиснути F10 або на кнопку у вікні <F10-Tree>, і на дереві папок визначити цільову папку.
Рисунок 2 – копіювання інформації
8. Для переміщення файлу з каталогу в каталог виконується технологія п.7, але замість клавіші F5, натискається F6 (малюнок 3).
Рисунок 3 – переміщення інформації
9. Для перейменування теж використовується кнопка F6, після натискання якої у вікні, яке з'являється, потрібно вказати нове ім'я об'єкта. 10. Створення нового каталогу реалізується натисканням клавіші F7 з наступним введенням його імені. 11. Для видалення (знищення) об'єкта призначена клавіша F8. 12. Вихід з TOTAL COMMANDER - команда Alt-F4. Файловий менеджер містить широкий набір команд по роботі з файлами: групове перейменування, розбивку і об'єднання файлів, архівацію і разархивацию, роботу в internet, з'єднання з FTP-сервером, настройку роботи програми і її загального вигляду. Виконання цих команд здійснюється за допомогою головного меню програми та інструментальної панелі.
|