Суммарная МДС 2101.40 1317.93
Ток, А =МДС/ число витков возбуждения. Число витків обмотки збудження: 2.2 Природна швидкісна характеристика розрахована за даними 2.1 Слід зазначити, що в наведеній таблиці дані потоку в Мкс слід перевести в Вб через коефіцієнт 2.3 На аркуші міліметрівки побудувати природню розраховану швидкісну характеристику 2.4 Користуючись формулою перерахунку
при відсутності шунтування відповідний опір не враховується, тобто Обробку даних рекомендується провести за допомогою електронних таблиць EXCEL. Контрольні запитання: 1. Чим небезпечне швидке скидання напруги для двигуна з послідовним збудженням? 2. Чим пояснюється широке застосування двигунів з послідовним збудженням у режимах тяги? 3. Поясніть механізм небезпечного зростання частоти обертання двигуна при малому навантаженні. 4. Поясність поведінку штучних характеристик при шунтуванні обмотки збудження. 5. Як здійснити режим рекуперативного гальмування двигуна з послідовним збудженням? 6. Як здійснюється режим динамічного гальмування двигуна з послідовним збудженням?
Лабораторна робота 2:: "Визначення втрат потужності у двигунах" (Тема 2. Якірні обмотки двигунів постійного струму. Їхні властивості та розрахунок(18 годин))
Ціль роботи:освоєння методів обчислення втрат потужності у двигунах, методів розділення втрат, обчислення ККД.
Теоретичні відомості: Втрати потужності поділяються за кількома критеріями: - на постійні та змінні; - пропорційні квадрату струму, лінійно залежні від струму та незалежні від струму; - головними втратами у двигуні постійного струму є втрати в обмотках якірного кола, втрати у сталі якоря, електричні втрати на колекторі, механічні та вентиляційні, додаткові.
Баланс потужності у машині складається де ККД машини є При випробуваннях двигунів на взаємне навантаження згідно зі схемою (див рис) потужність, яка споживається із джерела мережі (
потужність, яка споживається із джерела бустера (ВДМ) дорівнює решті втрат, тобто
Підготовка до проведення роботи: 1. Повторити теоретичний матеріал, стосовно двигунів послідовного збудження, користуючись літературою та конспектом лекцій. 2. Ознайомитись із схемою взаємного навантаження тягових двигунів. 3.Ознайомитися із розрахунковими даними стендових двигунів ТЕ-022, наведених у доданку 4. Підготувати бланк звіту з проведення лабораторної роботи, використовуючи ці методичні вказівки
Робоче завдання до проведення роботи: Під керівництвом викладача (лаборанта) здійснити запуск схеми (двигунів на взаємне навантаження). - встановити певний рівень напруги живлення від мережі ( - змінюючи напругу бустера (ВДМ) зняти не менше чотирьох точок, при цьому напругу мережі слід підтримувати за первинному рівні (підрегульовувати); - дані занести у бланк: Напруга мережі:
- встановити другий рівень напруги живлення від мережі ( - повторити дослід для цього рівня напруги із занесенням даних досліду у подібний бланк.
|