Для студентів І курсу
Написати бібліотеку функцій(шаблонів функцій) для роботи з динамічним двовимірним масивом, які реалізують наступні завдання 1. Створення динамічного масиву вказаного розміру і його заповнення випадковими числами. Функція повертає адресу створеного масиву(або адреса матриці передається за посиланням). 2. Вивід елементів матриці 3. Доповнення матриці новим рядком 4. Видалення з матриці рядка за вказаним номером 5. Вставка нового рядка за вказаним номером 6. Доповнення матриці новим стовпчиком 7. Видалення з матриці стовпця за вказаним номером 8. Вставка нового стовпця за вказаним номером За допомогою функцій бібліотеки розв’язати задачу згідно варіанту. Розміри матриці задавати з клавіатури. Варіанти: 1) У матриці цілих чисел видалити рядки з парними номерами. 2) У матриці дійсних чисел вставити після кожного непарного стовпця стовпчик- копію. 3) Доповнити символьну матрицю нульовим та останнім рядками, що складаються із символів ‘*’. 4) Видалити стовпці матриці, що містять більше двох нулів. 5) Доповнити символьну матрицю нульовим та останнім стовпцями, що складаються із символів ‘|’. 6) Видалити рядки матриці, сума елементів яких перевищує 50. 7) Додати до матриці рядок із сумами елементів відповідних стовпців. 8) Додати до матриці стовпець із значеннями найбільших елементів відповідних рядків. 9) Видалити із матриці рядок та стовпець, на перетині яких знаходиться максимальний елемент матриці. 10) Додати на початок матриці рядок із кількістю парних елементів у відповідних стовпцях цілочислової матриці.. 11) Додати на початок матриці стовпець із діагональних елементів матриці. 12) Видалити із рядок, у якому розміщений найменший елемент матриці. 13) Після кожного рядка з непарним номером вставити цей рядок з оберненим порядком розташування елементів. 14) Видалити стовпці матриці, сума елементів яких не перевищує 4. 15) Додати до матриці рядок із значеннями найменших елементів відповідних стовпців.
Завдання 3. Створити функції для обробки ступінчатої матриці: 1. Створення та заповнення 2. Вивід елементів матриці 3. Знаходження сум у кожному рядку матриці 4. Реверс матриці по рядках. 5. Циклічний зсув рядків матриці вверх(вниз).
Параметри функції main(). Міністерство освіти і науки України Державний вищий навчальний заклад «Чернівецький індустріальний коледж» С.В.Мацейко
Методичні рекомендації До виконання лабораторних робіт з дисципліни «Хімія» для студентів І курсу
|