Введення в тему.
Цей вид прив’язки виконується тоді, коли пункт державної геодезичної мережі Т1 недосяжний для лінійних і кутових вимірів (наприклад Т1 – це шпиль церкви, координати якого одержані раніше, а стати з теодолітом на його не можна, і відстань безпосередньо виміряти неможливо), але є можливість наблизитись до нього на відстань 100-300 метрів (точка Р1, з якої видно ще один пункт Т2).
Контроль: Далі: Де Розрахунки
Контроль:
Введення в тему. Слов'янське слово “сім’я” народилося в часи Прадавньої Русі. Є декілька тлумачень його походження. Зв'язують його й зі словом “сімя”, від якого зароджується нове життя, і з поняттям “я”, повтореного сім раз: батьки чоловіка, батьки дружини – це четверо, саме подружжя – ще двоє й дитина. У творі Юрія Куранова “Тепло рідного вогнища” так розкривається поняття “сім’я”: “Сім’я – я. Тобто я повторений у дітях моїх сім раз. Тому що вважалося: сім дітей повинно бути в кожній родині. А чому? Тому що здавна цифра “сім” вважається цифрою багатозначною й особливо щасливою, тому як означає повноту земного життя людини, успіх у всіх її добрих починаннях. А другий зміст у цього слова такий: Я є насіння життя земний, і заронив я його в дружину свою. А вона це насіння випестувала в собі всією своєю душею, усією кров'ю, пещенням і самовідданістю жіночої. І насіння це моє дає паросток на все життя рідні моєї сьогоднішньої й тієї, з якої я через дитинок своїх і їх дитинок поріднюся, і так далі, до того, що я стану рідним через них з усім народом і з усім земним людством. Так парубок про своє сімя й опікуватися повинен, щоб воно чистим було, адже воно не тільки твоє особисте”.
2. Очікування Очікування є третьою обов’язковою структурною вправою кожного заняття. Метою її є визначення всіма учасниками власних очікувань від заняття. Можливі різні варіанти проведення цього етапу, одним із яких є такий: учасники й учасниці по колу мають сказати: «Я очікую від сьогоднішнього заняття...» Гра: “Асоціації” “Я пропоную вам пограти в асоціації. Усе, що для цього потрібно, - почути завдання й постаратися записати перші ж образи, пов'язані з ним, які прийшли вам у голову”. Питання-завдання можуть бути такими: якщо сім’я – це будівля, то вона… якщо сім’я – це колір, то вона… якщо сім’я – це музика, то вона… якщо сім’я – це геометрична фігура, то вона… якщо сім’я – це назва фільму, то вона… якщо сім’я – це настрій, то вона…
Обговорення відповідей і причин подібних асоціацій.
3. Мозковий штурм “Навіщо сучасній людині потрібна сім’я?” “ Але ж і справді, для чого потрібна сучасній людині сім’я? Давайте попросимо кожного із сидячих у колі познайомити присутніх зі своєю позицією. Отже, кожний по черзі відповідає на запитання, навіщо потрібна сім’я. Ведучий записує відповіді на дошці.
Інформування. Мотивів для одруження дуже багато. Усі вони потрібні, але якщо один з мотивів стає пріоритетним, значить у шлюбі виникають серйозні проблеми й конфлікти.
4. Вивчення проблеми. Гра “Скульптура сім’ї” Пропоную пограти в цікаву гру. Половина гравців виходить із приміщення, а інша половина створює скульптурну композицію щасливої сім’ї. Потім учасники, заходячи по одному, роблять свої поправки в композиції й займають місце одного з учасників композиції. А потім усі разом створюють скульптуру неблагополучної, нещасливої й дисфункціональної сім’ї.
|