Хід заняття
За можливості студенти вдома готують запитання семінару. І здають зошити на перевірку. На занятті відвідують лікарню де вивчають на практиці хвороби людей похилого віку і споглядають медичну допомогу людям похилого віку. Намагаються з’ясувати яка роль соціального педагога у роботі з хворими людьми. Тема:Діяльність громадських, релігійних організацій з соціального захисту та опіки людей похилого віку План 1.Опікунська робота партій і рухів з людьми похилого віку 2.Благодійницька діяльність церкви з людьми похилого віку 3.Форми і методи роботи громадських об’єднань з людьми похилого віку Література Базова:1,20, 78 Допоміжна:8,45,96 Мета: засвоєння студентами особливостей роботи громадських і релігійних організацій з ЛПВ. Порівняння вітчизняного і зарубіжного досвіду такої роботи. Ключові слова:громадська організація, «Карітас», церква, соціальний захист, опіка. Хід заняття Пропонуємо обговорити теоретичні запитання. Після цього рекомендується щоб студенти навели приклади відомої їм роботи у цьому напрямі. А після цього складаємо перспективний проект такої роботи. Тема6: Роль медичної сестри в лікувально- реабілітаційній роботі з людьми похилого віку План 1.Обов’язки медичної сестри з догляду людини похилого віку. 3.Санітарні умови необхідні для людини похилого віку. 4.Особливості прийому ліків людиною похилого віку. 5. Роль і місце соціального педагога у допомозі з догляду за людиною похилого віку. Література Базова:119 Допоміжна:120,143. Мета:засвоєння студенами обов’язків медичної сестри по догляду за ЛПВ і умов її співпраці з метою забезпечення сприятливих умов взаємодії. Розвиток мислення, пам’яті. Виховання поваги до ЛПВ. Ключові слова: мед.сестра, санітарні умови, прийом ліків, соціальна допомога, догляд. Проблемні завдання Складіть графік харчування та раціон їжі людини похилого віку на 2-3 дні. Складіть розклад прибирання приміщення людини похилого віку. Складіть план вашої роботи у допомозі по догляду за людиною похилого віку. Хід заняття Студенти обговорють спочатку запитання практики, а потім виконують у 3 групах проблемні завдання. На занятті звітують про їх виконання. Досвід роботи з людьми похилого віку у розвинених європейських країнах План 1.Соціальна робота з літніми людьми в Росії 2.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у США 3.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у Німеччині 4.Особливості соціально- педагогічної роботи у Швейцарії Мета: засвоєння студентами передового зарубіжного досвіду у справі підтримки ЛПВ. Ключові слова: Росія, США, Швейцарія, Німеччина, соціальні служби, догляд, опіка, піклування.
Хід заняття Студенти готують повідомлення про досвід роботи з ЛПВ у різних країнах свіу. Потім ці повідомлення обговорюються і пропонується круглий стіл у формі запитань і відповідей фахівців. Соціально-педагогічна діяльність центру «Турбота» 1.Завдання центру "Турбота". 2.Форми роботи у центрі "Турбота". 3.Фінансування центру "Турбота". Мета: засвоєння особливостей діяльності Чернівецького комунального центру «Турбота», розвиток мислення, мови, виховання поваги до ЛПВ. Ключові слова: ЛПВ, «Турбота», фахівці. Хід заняття Обговорються питання роботи комунального центру «Турбота», пропонується пригадати досвід, отриманий студентами під час соціально- педагогічної практики. На дошці у дві колонки записуємо позитивні і негативні моменти роботи центру. · Вимоги до виконання видів ІНДЗ та їх оцінювання Індивідуальне навчально-дослідне завдання є видом позааудиторної індивідуальної роботи студента навчального, навчально-дослідницького чи проектно-конструкторського характеру, яке використовується в процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і завершується складанням підсумкового екзамену чи заліку. Мета ІНДЗ. Самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи. Зміст ІНДЗ. Завершена теоретична або практична робота в межах навчальної програми курсу, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, отриманих у процесі лекційних, семінарських, практичних та лабораторних занять, охоплює декілька модулів або зміст навчального курсу в цілому. Структура ІНДЗ: – вступ — тема, мета, завдання роботи та основні її положення; – теоретичне обґрунтування — виклад базових теоретичних положень, законів, принципів, алгоритмів тощо, на основі яких виконується завдання; – методи — вказуються і коротко характеризуються; – основні результати роботи — подаються результати, схеми, малюнки, моделі, описи, систематизована реферативна інформація та її аналіз; – висновки; – список використаної літератури; – рецензія викладача. Види ІНДЗ та його оцінювання: – доповідь з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали; – конспект з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали; – реферат з теми (модуля) та його захист або вузької проблематики студентів заочної форми навчання – 3-5 балів; – розв’язування та складання практичних (наприклад, ситуативних) задач різного рівня з теми (модуля) або курсу – 3 бали; – анотація прочитаної додаткової літератури з курсу, бібліографічний опис, історичні розвідки тощо 1 бал. Порядок подання та захист ІНДЗ: 1. Звіт (есе) про виконання ІНДЗ подається у вигляді скріпленого (зшитого) зошита (реферата) з титульною сторінкою стандартного зразка і внутрішнім наповненням із зазначенням усіх позицій змісту завдання (за об'ємом до 10 арк.) на сторінках формату А4. 2. ІНДЗ подається викладачу, який читає лекційний курс з даної дисципліни та приймає іспит або залік, не пізніше ніж за 2 тижні до іспиту (заліку). 3. Оцінка за ІНДЗ виставляється на заключному занятті (практичному, семінарському) з курсу на основі попереднього ознайомлення викладача зі змістом. Можливий захист завдання шляхом усного звіту студента про виконану роботу. 4. Оцінка за ІНДЗ є обов’язковим компонентом іспитової оцінки (диференційованого заліку, заліку) і враховується при виведенні підсумкової оцінки з навчального курсу. Питома вага ІНДЗ у загальній оцінці з дисципліни, залежно від складності та змісту завдання, може становити від 30% до 50%.
|