Розширений фільтр
У меню Данные→Фильтр є корисна опція Расширенный фильтр, що дозволяє оформити критерій для фільтрації у вигляді таблиці і вивести відфільтровані записи в будь-який діапазон робочого аркуша. Порядок роботи з розширеним фільтром такий:
· Спочатку потрібно створити таблицю-критерій. Для цього в рядок під первинною таблицею, пропустивши декілька рядків, скопіюйте назви усіх стовпців. Рядком нижче під назвами введіть із клавіатури критерії добору (мал. 8.5). Критеріями виступатимуть текстові записи, що збігаються зі значеннями комірок (для стовпців із текстом) або числа чи умови, що містять оператори порівняння (для стовпців із числами. Таблиця-критерій може розміщатися у будь-якому місці аркуша, але найзручніше її розташувати під первинною таблицею. · Активізуйте будь-яку комірку первинної таблиці і виконайте команду Данные→Фильтр→Расширенный фильтр.
· У діалозі Расширенный фильтр (мал. 8.6) задайте такі параметри. у поле Исходный диапазон введіть діапазон таблиці, що фільтрується (програма зазвичай сама його правильно встановлює). у поле Диапазон условий задайте діапазон таблиці-критерію. Процедура задання діапазонів проста. Клацніть по кнопці праворуч від поля введення і потім на робочому аркуші виділіть мишею необхідний діапазон. Після цього повторно клацніть по кнопці справа від поля введення, і ви повернетеся в діалог Расширенный фильтр. · Результат фільтрації за замовчуванням буде розміщений на місці первинної таблиці. Щоб результат був розташований в іншому місці аркуша чи робочої книги, клацніть по перемикачу скопировать результат в другое место. Потім у полі Поместить результат в диапазон задайте комірки для вставки відфільтрованої таблиці (аналогічно до того, як задавався Диапазон условий). · Закрийте діалог Расширенный фильтр натиснувши кнопку Ok. Якщо ви правильно зазначили діапазон і критерії фільтрації, то на аркуші з’явиться таблиця-результат (мал. 8.5). Скасувати дію розширеного фільтра можна командою Данные→Фильтр→Показать все. При цьому ви повернетеся до стану таблиці до фільтрації, Але таблиця-критерій буде присутня. Вправи 1. Виконайте сортування списку комп’ютерних ігор (мал. 7.1) за ціною в порядку зростання. 2. відсортуйте список ігор за двома параметрами: ціною і найменуванням. 3. За допомогою автофільтра в списку комп’ютерних ігр виділіть ігри-стратегії. 4. У списку ігор встановіть фільтр користувача на ціну: більше $10 і менше $20. 5. Встановіть розширений фільтр для списку ігор, обравши умовою першу літеру найменування «З» і ціну <$15. Виконайте два варіанти виведення відфільтрованих записів: в зону первинної таблиці й в інше місце робочого аркуша.
|