Задача № 5. І., зайшовши у ресторан, побачив там П., який танцював зі своєю знайомою
І., зайшовши у ресторан, побачив там П., який танцював зі своєю знайомою. І. був у неприязних стосунках з П. Вихопивши пістолет, І. з відстані 7 метрів тричі вистрілив у П., заподіявши тому смертельні поранення. Вироком суду дії І. були кваліфіковані за п.5 ч.2 ст.115 КК. Чи правильно судом визначено спосіб вчинення злочину?
Тема 7. Суб’єкт злочину - 6 годин 1. Поняття, ознаки суб’єкта злочину. 2. Значення суб’єкту злочину. 3. Поняття та критерії осудності та неосудності. 4. Поняття та правові наслідки обмеженої осудності. 5. Поняття та види віку кримінальної відповідальності. 6. Момент досягнення певного віку, його значення для визнання особи винною в скоєні злочину. Призначення судової експертизи для встановлення віку. 7. Поняття та види ознак спеціального суб’єкта злочину. 8. Кримінальна відповідальність за злочини, скоєні в стані сп’яніння: види сп’яніння, їх вплив на відповідальність особи. 9. Випишіть у конспект 5 кримінально-правових норм, які передбачають настання кримінальної відповідальності з 16 років. 10. Випишіть у конспект 5 кримінально-правових норм, які передбачають настання кримінальної відповідальності з 14 років. 11. Випишіть у конспект 3 кримінально-правові норми, які передбачають настання кримінальної відповідальності з 18 років. 12. Випишіть до конспекту 4 приклади норм Кримінального кодексу, де суб’єкт є спеціальним. 13. Розв’яжіть задачі: Задача № 1 За вбивство при перевищенні меж необхідної оборони Б. було засуджено до 1 року виправних робіт. До набрання вироком чинності Б. захворів на психічне захворювання, яке позбавило його можливості усвідомлювати свої дії, і був направлений на лікування. Через 2 роки він вилікувався. Чи повинен Б. відбувати призначене йому вироком суду покарання? Задача № 2 М., який знаходився в осудному стані, вчинив диверсію, передбачену ст.113 КК України, але після цього захворів на слабоумство. Як вирішити питання про відповідальність М.? Задача №3. 15-річні учні Х. та Л. вирішили прогуляти заняття у школі й зателефонували до міліції, що школу заміновано. Заняття в школі було відмінено. Мінери кілька годин обстежували всі приміщення школи, але вибухівки не виявили. Ознайомтеся зі статтями 259 і 296 КК. Чи можуть Х. та Л. нести відповідальність за вчинені дії за цими статтями КК? Варіант: 12 травня Л. святкував своє 16-річчя і зробив таке повідомлення о пів на першу годину ночі. З адача №4. Т., знаходячись сама у своїй квартирі народила дитину, після чого відразу ж задушила її подушкою. Наступного дня вона звернулася з заявою про вчинений злочин до міліції. Визначте вид суб’єкта злочину, його ознаки.
Тема 8. Суб’єктивна сторона складу злочину – 6 годин
1. Поняття та значення суб’єктивної сторони складу злочину. 2. Поняття та форми вини. 3. Поняття та види умислу. 4. Поняття та види необережної форми вини. 5. Казус, його відмінність від злочинної необережності. 6. Змішана (подвійна, складна) форма вини. 7. Поняття та значення мотиву злочину. 8. Поняття та значення мети злочину. 9. Поняття юридичної помилки та її правове значення. 10. Поняття та види фактичної помилки, її значення. 11. Загальна характеристика емоцій та емоційних станів. 12. Особливості встановлення ознак суб'єктивної сторони у судовій практиці. 13. Розв’яжіть задачі: Задача № 1 Брати К. в стані сп’яніння опівночі прийшли в будинок, де проживав їхній знайомий Ч, щоб дізнатися, чи немає в квартирі їхніх друзів, з якими вони весь день пиячили. Коли Ч. відкрив двері й сказав, що нікого у нього немає, К. вдерлися до квартири, збили Ч. з ніг, зв’язали і почали бити ногами і пляшкою, наносячи удари в голову і груди. Всього було нанесено 45-50 ударів. Ч. на місці події помер.. Визначте, які елементи (ознаки) суб’єктивної сторони складу злочину впливають на його кваліфікацію. Ознайомтеся зі ст. 115 КК. Задача № 2 М. для святкування свого дня народження купив у новому магазині 3 пляшки шампанського. На святі шампанське першим випробував син М., після чого помер. Чи підлягає М. кримінальної відповідальності?
|