Задача 8. Громадянину І. потрібно було розміняти 100 грн
Громадянину І. потрібно було розміняти 100 грн. купюру, щоб заплатити за сигарети в лавці. Знайшовши найближчий магазин, він розміняв у продавця на дві купюри по 50 грн. Коли І. почав розплачуватися за товар ним було помічено, що одна із наданих йому купюр не відповідає всім потрібним вимогам. Але замість того, щоб розплатитися справжньою, він підніс до каси ту, яка викликала у нього сумніви. В результаті чого його було затримано за підозрою збуту підроблених грошей. Кваліфікуйте дії І.
Задача 9 С., як платник податків, у звітних документах правильно відображав і обраховував свої податкові зобов’язання, своєчасно подавав податкову декларацію, однак у зв’язку із відсутністю достатньої кількості коштів на його банківському рахунку не своєчасно погашалося його податкове зобов’язання. Кваліфікуйте дії С. Тема 26. Злочини проти довкілля – 6 годин 1. Поняття та види злочинів проти довкілля. 2. Характеристика злочинів проти екологічної безпеки: а) порушення правил екологічної безпеки; б) невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення; в) приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення; г) проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля. 3. Характеристика злочинів у сфері землевикористання, охорони надр та атмосферного повітря: а) забруднення або псування земель; б) порушення правил охорони надр; в) безгосподарське використання земель; г) незаконне заволодіння поверхневим шаром земель; д) забруднення атмосферного повітря. 4. Характеристика злочинів у сфері водних ресурсів: а) порушення правил охорони вод; б) забруднення моря; в) порушення законодавства про континентальний шельф України. 5. Характеристика злочинів у сфері лісокористування, захисту рослинного та тваринного світу: а) знищення або пошкодження лісових масивів; б) незаконна порубка лісу; в) порушення законодавства про захист рослин; г) незаконне полювання; д) незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом; е) проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів; є) порушення ветеринарних правил; ж) умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду. 6. Розв’язати задачі: Задача 1 Затулко у лісі спиляв двадцять сосен. Шкода від порубки склала 25 тис. грн. Оцініть вчинене Затулко. Задача 2 Дроздов і Морозов, не маючи відповідного дозволу, з мисливської рушниці Морозова вбили лося, м’ясо якого поділили між собою і відвезли додому. Оцініть вчинене Дроздовим і Морозовим. Задача 3 Варивода, Жмук і Кабанов поїхали на полювання на косуль. Варивода і Жмук зробили засідку, а Кабанов за допомогою собак погнав косуль в бік засідки, внаслідок чого було вбито п’ять косуль. Оцініть вчинене Вариводою, Жмуком і Кабановим. Задача 4. Петров наприкінці квітня без відповідного дозволу виловив сітями десять ікряних севрюг пристосованими для їх вилову снастями. Оцініть вчинене Петровим. Задача 5 Директор заводу Салкін, знаючи про несправність очисної системи заводу, дав вказівку спускати у річку неочищені відхідні води, внаслідок чого було спущено 800 метрів кубічних води, яка містила отруйні речовини, що викликало масову загибель риби. Оцініть вчинене Салкіним.
Задача 6 Чотири корови Васькова захворіли на сибірку. Васьков, бажаючи позбавитися зазначених корів, продав їх на ринку. Зазначені корови заразили інших корів, які належали покупцям. Оцініть вчинене Васьковим. Задача 7 Внаслідок помилки штурмана танкер, на борту якого транспортувалася нафта та дизельне томливо, потрапив на мілину в територіальних водах України. Два танки судна було пошкоджено і стався витік 200 кубометрів нафти у море. Капітан судна не повідомив адміністрацію найближчого морського порту України про аварію, і нафта поширилася на велику площину поверхні моря. Кваліфікуйте діяння штурмана і капітана судна.
|