Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача № 2. Р., перебуваючи в нетверезому стані, вибив двері продуктового кіоску, зайшов усередину і взяв п’ять пляшок горілки
Р., перебуваючи в нетверезому стані, вибив двері продуктового кіоску, зайшов усередину і взяв п’ять пляшок горілки, три пляшки коньяку, тридцять плиток шоколаду і вісім коробок цукерок. Все це він відніс до себе додому.

Випивши вдома півпляшки коньяку, Р. вирішив повернутися до кіоску. Р. повернувся до кіоску, зайшов усередину, але був помічений К. і затриманий. На допиті Р. пояснив, що повернувся до кіоску, оскільки вдома у нього виник намір забрати з кіоску решту пляшок горілки і коньяку, що там залишалися.

Чи можна розцінити дії Р. як один злочин?

Варіант: На допиті Р. пояснив, що намір забрати всі пляшки з горілкою та коньяком виник у нього перед проникненням до кіоску, але він вирішив реалізувати цей намір у два прийоми.

Тема 12. Обставини, що виключають злочинність діяння- 2 години.

1.Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння.

2.Поняття обстановки необхідної оборони та умови правомірності (підстави та склад) захисту у стані необхідної оборони. Уявна оборона.

3.Затримання особи, що вчинила злочин. Умови правомірності.

4.Поняття обстановки крайньої необхідності та умови правомірності (підстави та склад) завдання шкоди у стані крайньої необхідності.

5.Фізичний та психічний примус.

6.Поняття виконання наказу або розпорядження. Поняття законного наказу. Відповідальність за виконання незаконного наказу.

Задача № 1

Раніше неодноразово судимі А., К. і Б., знаходячись у стані наркотичного сп’яніння, проникли до медичної установи, де захопили як заручників двох лікарів. Погрожуючи мисливською рушницею та ножем, вони висунули вимоги щодо надання грошей, наркотичних засобів та автомобілю. Переговори із злочинцями позитивного результату не дали. Злочинці почали знущатися над заручниками, заподіявши одному з них тяжке поранення. Тоді за наказом керівника слідчо-оперативної групи були викликані снайпери, які застосували зброю, внаслідок чого двоє злочинців були вбиті, а третій тяжко поранений.

Чи вбачаються в даному випадку обставини, що виключають злочинність діяння?

Задача № 2

Подружжя К. і Б. мешкали у приватному будинку. К. часто в нетверезому стані, повертаючись додому, скандалив та вчиняв бійки. В один з вечорів К. повернувся додому в нетверезому стані та безпричинно почав бити дружину. Його дружина Б. почала захищатися, на що К., узявши ножа, намагався вдарити її. Та відштовхнула його від себе, схопила сокиру, яка лежала біля плити, та завдала нею два удари К., заподіявши йому тяжкі тілесні ушкодження.

Якою має бути кримінально-правова оцінка дій цих осіб?

Тема 13. Звільнення від кримінальної відповідальності - 2 години.

 

1.Поняття та правові підстави звільнення від кримінальної відповідальності. Види звільнення від кримінальної відповідальності.

2.Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

3.Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим.

4.Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки.

5.Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки.

6.Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.

Задача № 1

Л. прийшов на квартиру своєї колишньої дружини і запропонував знову жити разом. Дружина йому відмовила, після чого виникла сварка. В процесі сварки колишня дружина тяжко образила Л. У нього виник стан сильного душевного хвилювання, під час якого він наніс колишній дружині кілька ударів у голову та груди. Цими ударами їй було заподіяно тяжке тілесне ушкодження. Було відкрите кримінальне провадження. В ході досудового слідства Л. щиро покаявся, помирився з колишньою дружиною, повністю оплатив витрати на її лікування.

Чи може бути Л. звільнений від кримінальної відповідальності? Ознайомтеся зі ст. ст. 121 і 123 КК.

Варіант. Л. не перебував у стані сильного душевного хвилювання і заподіяв дружині умисні середньої тяжкості ушкодження.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 478. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7