Вправа 2. Знайдіть єдино правильну відповідь. Методические указания по разговорным темам (английский язык)
Методические указания по разговорным темам (английский язык) для студентов I курса всех направлений подготовки дневной и заочной форм обучения
Составители: ГРИДНЕВА Белла Олеговна ЗАИЧКО Маргарита Васильевна КОЛЧАНОВА Татьяна Андреевна МЕЛИХОВА Анастасия Андреевна РОДИНА Ольга Николаевна ТЕРЛЕЦКАЯ Татьяна Николаевна ХМЕЛЕВА Маргарита Константиновна
Редактор В.К. Бородина
Компьютерная верстка Т.И. Рощин
Подписано в печать Формат 60х90 1/16. Усл. печ. л. 2,25. Тираж 30 экз. Заказ №
Библиотечно-издательский комплекс федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего профессионального образования «Тюменский государственный нефтегазовый университет». 625000, Тюмень, ул. Володарского, 38.
Типография библиотечно-издательского комплекса. 625039, Тюмень, ул. Киевская, 52.
ТЕМА 1. ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ: ПРЕДМЕТ ТА МЕТОДИ ПІЗНАННЯ
Вправа 1. Для кожного положення, що наводиться нижче, знайдіть відповідний термін або поняття 1. Абстрактне, логічне, теоретичне поняття, яке в узагальненому вигляді виражає суттєві властивості економічних явищ і процесів. 2. Безперервний розвиток потреб – рушійна сила економічного та духовного прогресу людства, що у свою чергу стимулює появу нових потреб. 3. Блага, обсяги яких менші за існуючі потреби. 4. Вивчення дії одного з чинників за умови, що інші чинники незмінні. 5. Внутрішній мотив, який спонукає до економічної діяльності. 6. Метод економічної теорії, який полягає в поглибленому пізнанні реальних економічних процесів шляхом виокремлення основних, найсуттєвіших ознак сторін певного явища, позбавлених усього випадкового, неістотного. 7. Метод пізнання від загального до одиничного. 8. Метод пізнання від окремого до загального. 9. Найсуттєвіші, стійкі, постійно повторювані, причинно-наслідкові взаємозв’язки і взаємозалежності економічних процесів та явищ. 10. Наука про відносини між людьми у процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ і послуг. 11. Сукупність прийомів, засобів і принципів, за допомогою яких досліджуються категорії і закони функціонування та розвитку економічних систем. 12. Сукупність фізичних та інтелектуальних здібностей людини, які вона використовує в процесі праці; здатність людини до праці. 13. Усе те, що необхідно для виробництва потрібних людям товарів і послуг. 14. Цілісна система заходів держави, спрямованих на розвиток національної економіки в інтересах усіх соціальних груп суспільства.
Терміни і поняття
а) Ресурси; б) дедукція; в) економічна категорія; г) економічна політика; д)припущення «за інших незмінних умов»; е) економічний закон; ж) індукція; и) метод економічної теорії; к) наукове абстрагування; л) економічна теорія. м) економічний закон зростання потреб; н) економічні блага; о) потреба; п) робоча сила.
Вправа 2. Знайдіть єдино правильну відповідь
1. Економічна теорія – це наука про:
а) суспільство на різних стадіях його розвитку; б)відносини в суспільстві з приводу раціонального використання обмежених ресурсів; в) управління підприємствами для досягнення максимального прибутку; г) вибір ефективної державної політики для рішення актуальних соціальних проблем.
2. Проблема вибору, з якою постійно зустрічаються економічні суб’єкти, зумовлена тим, що:
а) люди прагнуть якнайкраще задовольнити свої потреби; б) люди мають різні смаки та уподобання; в) потреби людей безмежні, а ресурси обмежені; г) люди прагнуть досягти вищого рівня добробуту.
3. Обмеженість економічних ресурсів означає, що:
а) для виробництва товарів з метою задоволення потреб вони наявні в недостатній кількості; б) ресурсів вистачає тільки на виробництво засобів виробництва; в) ресурсів вистачає тільки на виробництво предметів споживання; г) правильна відповідь відсутня.
4. З перерахованих властивостей для ресурсів не характерна:
а) обмеженість; б) різноманітність; в) безмежність; г) корисність.
5. Економічне вчення, яке відстоює абсолютно достатні можливості ринку для ефективного регулювання економічних процесів – це:
а) меркантилізм; б) класична економічна теорія; в) кейнсіанство; г) правильна відповідь відсутня.
6. Представники якого напрямку в економічній науці вважали торгівлю джерелом багатства суспільства?
а) неокласика; в) класична політекономія; б) меркантилізм; г) теорія соціального ринкового господарства.
7. Хто першим увів до наукового вжитку термін «Політична економія»?
а) Ф. Кене; б) А.де Монкретьєн; в) Арістотель; г) А. Сміт.
8. Представником класичної політекономії є:
а) Арістотель; б) А.де Монкретьєн; в) А. Сміт; г) Д. Кейнс.
9. Сукупність прийомів, засобів та принципів, за допомогою яких досліджуються категорії і закони функціонування та розвитку економічних систем:
а) причинно-наслідкові зв’язки; б) методи економічної теорії; в) економічне моделювання; г) правильно – пп. а, б.
10. До методів економічної теорії не входить:
а) індукція; б) наукове абстрагування; в) дедукція; г) правильна відповідь відсутня.
11. Яке з визначень точніше передає суть індуктивного методу пізнання:
а) це навмисне спрощення досліджуваного об'єкта для більш глибокого вивчення його визначених сторін; б) це висування попередніх формулювань економічних законів і наступна їхня перевірка на фактах; в) це рух від окремих фактів до загальних висновків, узагальнень; г) це проведення лабораторного експерименту, на підставі якого формулюється певна залежність між економічними явищами.
12. Яке з визначень точніше передає сутність дедуктивного методу пізнання?
а) це рух від окремих фактів до загальних висновків; б) це висування гіпотез та подальша їх перевірка на фактах; в) це перевірка на достовірність фактів; г) правильно – пп. а, б, в.
13. Яке з визначень передає суть методу абстрагування?
а) висування попередніх формулювань економічних законів та їх подальша перевірка; б) навмисне спрощення досліджуваного об'єкта для більш глибокого вивчення його окремих сторін; в) рух від окремих фактів до загальних висновків та узагальнень; г) це проведення лабораторного експерименту, на підставі якого формулюється певна залежність між економічними явищами.
14. Формування у громадян економічної культури, логіки сучасного економічного мислення – це функція економічної теорії:
а) прогнозна; б) світоглядна; в) пізнавальна; г) правильна відповідь відсутня.
15. Зайва серед функцій економічної теорії:
а) пізнавальна; б) методологічна; в) практична; г) правильна відповідь відсутня.
16. Економічна політика:
а) заходи, спрямовані на вирішення економічних проблем; б) конкуренція різних економічних ідей; в) здатність управляти економічними процесами; г) здатність приймати ефективні господарські рішення.
17. Об'єктивні, стійкі, повторювані причинно-наслідкові зв'язки між економічними явищами – це:
а) виробничі відносини; б) економічні категорії; в) економічні закони; г) економічна політика.
18. Правильно визначені економічні закони відбивають:
а) лише приблизний хід економічних подій; б) найбільш імовірний хід економічних подій; в) єдино можливий хід економічних подій; г) не відбивають можливого розвитку економічних подій.
19. За визначенням економічний закон – це:
а) об’єктивно існуючі виробничі відносини; б) зв’язки між економічними процесами та явищами; в) теоретичний вираз реальних виробничих відносин. г) причинно-наслідкові зв’язки між економічними чинниками, які постійно повторяються.
20. Що не можна вважати особливістю економічних законів?
а) менша строгість і точність; б) фінкціонування тільки у людському суспільстві; в) більша історична змінність; г) об’єктивність.
21. На відміну від законів природи економічні закони:
а) мають об'єктивний характер; б) мають історичний характер; в) пізнаються та використовуються людьми у тій чи іншій діяльності; г) правильно – пп. а, б.
22. Схожість економічних законів і законів природи полягає:
а) в об'єктивному характері; б) в історичному характері; в) у незмінності їх дії; г) виявляються через економічну діяльність людей.
23. Об'єктивність економічних законів означає, що вони:
а) завжди виступають як закони суспільного прогресу; б) з розвитком суспільства не тільки не сходять з історичної арени, але й відіграють зростаючу роль; в) виникають та існують незалежно від волі та свідомості людей; г) приймаються абсолютною більшістю людей.
24. Економічна категорія - це:
а) поняття, що відбиває сутнісний бік економічного явища; б) слово іноземного походження, яке характеризує відповідний стан економіки; в) поняття, включене до економічної енциклопедії; г) слово, використовуване в економічній науці.
|