Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вправа 3. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове.





 

1. Підприємницькі здібності – це сукупність знань про механізми функціонування ринкової економіки.

2. Поглиблення поділу праці збільшує залежність між економічними суб’єктами.

3. Поділ праці не впливає на підвищення її продуктивності.

4. Натуральне господарство – форма господарства, де продукти виробляються для задоволення суспільних потреб.

5. Усяка річ, здатна задовольнити ту чи іншу людську потребу, – товар.

6. Мінова вартість – це певне кількісне співвідношення, в якому споживні вартості одного роду обмінюються на споживні вартості іншого роду.

7. Бартер використовувати незручно через необхідність одночасного збігу потреб сторін, що обмінюються.

8. Гроші – це загальновизнаний в економічних відносинах засіб обміну.

9. Під час виплати заробітної плати гроші виконують функцію засобу обігу.

10. Існують тільки дві функції грошей: міра вартості і засіб нагромадження.

11. Сталість грошей супроводжується ефективним виконанням їх основних функцій.

12. Номінальна цінність грошей визначається кількістю товарів та послуг, які можна придбати за грошову одиницю.

13. Зростання реальної цінності грошей свідчить про інфляцію.

14. Цінність грошей перебуває в зворотній залежності від цін.

15. Лінія виробничих можливостей показує максимальні обсяги благ, які можна виробити в даній економічній системі з даними ресурсами.

16. Відношення між витратами ресурсів до обсягів товарів і послуг, створених у результаті використання цих ресурсів, – це економічна ефективність.

17. Екстенсивне економічне зростання не характерне для сучасного етапу економічного розвитку.

18. Нарощування виробничих можливостей суспільства шляхом збільшення кількості ресурсів свідчить про інтенсивний шлях розвитку.

19. Поліпшення організації виробництва відноситься до факторів інтенсивного зростання.

20. Інтенсивне економічне зростання пов'язане з більш ефективним використанням економічних ресурсів.

21. Категорії «праця» і «робоча сила» – синоніми.

22. Теза про людину як “головну продуктивну силу” не прийнятна в умовах роботизації, комп'ютеризації, кібернетизації виробництва і впровадження безлюдних технологій.

23. Вартість товару може існувати без споживної вартості.

24. Натуральне виробництво – це повністю вичерпаний спосіб організації виробництва.

 

Термінологічний словник

 

Виробництво - процес створення матеріальних і нематеріальних благ, необхідних для існування та розвитку людини.

Виробничі відносини - відносини між людьми у процесі суспільного виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ та послуг.

Виробничі можливості - максимально можливий обсяг продукції, виробленої при повному та ефективному використанні наявних ресурсів.

Відтворення - безперервність процесу виробництва товарів та послуг, на основі якого відбувається оновлення елементів економічної системи.

Додатковий продукт - продукт, створюваний додатковою працею і який перевищує необхідний продукт.

Економічне зростання - збільшення обсягів національного виробництва в абсолютному вираженні або у розрахунку на душу населення за певний період.

Екстенсивне економічне зростання - збільшення обсягів виробництва шляхом кількісного приросту факторів виробництва за їх незмінних якісних характеристик.

Ефективність виробництва - категорія, яка характеризує віддачу, результативність виробництва і свідчить про якість економічного зростання.

Засоби виробництва - сукупність предметів та засобів праці.

Засоби праці - річ або комплекс речей, якими людина діє на предмет праці.

Інтенсивне економічне зростання - збільшення обсягів виробництва за рахунок удосконалення факторів виробництва та ефективнішого їх використання.

Необхідний продукт - частка суспільного продукту, необхідна для нормального відновлення фізичних і духовних здібностей працівника та членів його сім’ї.

Праця - доцільна свідома діяльність людини, спрямована на створення необхідних благ для задоволення потреб.

Предмет праці - об’єкти, на які спрямована праця людини; матеріальна основа майбутнього продукту.

Продуктивні сили - сукупність засобів виробництва і працівників з їх фізичними й розумовими здібностями, а також досягнення науки, технології, інформація, методи організації та управління виробництвом, що забезпечують створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб.

Робоча сила - сукупність фізичних та інтелектуальних здібностей людини, які вона використовує в процесі праці; здатність людини до праці.

Суспільний продукт - сукупність створених матеріальних благ та послуг за відповідний період.

Гроші як економічна категорія - особливий товар, який виконує роль загального еквівалента, виступає посередником в обміні товарів і виражає економічні відносини між людьми щодо виробництва та обміну.







Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 437. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия