Виконання роботи. Тема: Створення програм, що містять циклічні алгоритми (цикл із передумовою)
Практична робота №7 Тема: Створення програм, що містять циклічні алгоритми (цикл із передумовою) Мета:
Завдання 1. Складіть програму для реалізації обчислювального процесу, що повторюється.
Виконання роботи 1-2. Дайте відповідь на одне із запропонованих запитань, яке вкаже вчитель: · Що таке цикл у програмуванні? Які типи циклів визнаєте? · Як організувати цикл, не застосовуючи оператори циклу? · Як реалізується оператор циклу «доки» на мові Паскаль? · Чим відрізняється оператор циклу «до» від оператора «доки» на мові Паскаль? · Як організувати цикл із збільшенням (зменшенням) змінної циклу на одиницю? · Яких правил слід дотримуватись при використанні у програмі вкладених циклів? · Які параметри, змінні та сталі присутні в описі циклічного алгоритму? 3. Утворіть файл та збережіть його під ім’ям за відомою вам структурою. 4-6. У середовищі програмування TURBO PASCAL складіть таблицю значень функції згідно свого варіанта. Запишіть програму та результати роботи у зошит у відведеному в кінці роботи місці. Скористайтесь програмою Е10 із вашого підручника
7-9. У середовищі програмування TURBO PASCAL складіть програму для обчислення наступного виразу:
Запишіть програму та результати роботи у зошит у відведеному в кінці роботи місці. Уважно подивіться, за яким із шаблонів (суми чи добутку) вам слід розв’язувати задачу! Перше число, як правило, є початковим значенням змінної циклу, а останнє – еталоном циклу. Сформулюйте правильно формулу обчислення шуканої змінної у тілі циклу.
10-11. У середовищі програмування TURBO PASCAL проведіть обчислення одного із запропонованих виразів:
12. Спробуйте розв’язати задачу за допомогою іншого оператора, ніж ви використали. Протестуйте ефективність такої заміни.
Запишіть текст програми та результати її виконання у зошит. ____________________________________________________________________________
Теоретичні відомості:
Вказівка повторення WHILE Оператор For використовується лише у випадку, коли заздалегідь відома кількість повторень тіла циклу. У більш загальному випадку, коли кількість повторень заздалегідь невідома, а задана деяка умова закінчення (або продовження) циклу, у мові Pascal використовують інші оператори повторення: оператор циклу з передумовою While і оператор циклу з післяумовою Repeat. Вказівка циклу з передумовою:
Дія оператора: Оператор (тіло циклу) виконується до тих пір, поки умова істинна. Якщо при першій перевірці умова виявилась хибною, оператор не виконується. Зазначений оператор виконується нуль, один або декілька разів, поки умова справджується. Тіло циклу WHILE виконується до тих пір, поки умова приймає значення True. Дії, що містяться в тілі циклу, будуть виконані у крайньому випадку один раз. Таким чином, не виконання умови є умовою закінчення циклу.
|