Типові ситуації та практичні завдання. Наведіть приклади бар’єрів комунікацій у студентському житті
Ситуація № 1 Наведіть приклади бар’єрів комунікацій у студентському житті. Назвіть основні їх види.
Ситуація № 2 Складіть модель комунікаційного процесу на прикладі Вашій групі. Охарактеризуйте основні елементи комунікаційного процесу.
Ситуація № 3
Визначте, які види комунікацій мають місце в обраному підприємстві. Охарактеризуйте їх. Наведіть приклади.
Ситуація № 4
На підприємстві ВАТ “Прогрес” менеджером планово-економічного відділу був проведений аналіз процесу управління. Їм було виділено наступні бар`єри комунікацій: Ø Бар`єри, які виникають через недоліки в організаційній структурі управління, а також неналежним виконанням працівниками своїх функціональних обов`язків. Ø Інформаційне перевантаження, коли працівники не встигають обробити всю інформацію і повідомлення містить недостовірну інформацію. Ø Незадовільна організаційна структура підприємства, виникає інформаційний шум. У зв`язку з цим розробити перелік заходів щодо вдосконалення комунікаційного процесу на підприємстві, призначити відповідальних.
Ситуація № 5
ВАТ «Вінтер» має лінійно-функціональну структуру апарата упавління, що у своєму складі має такі відділи: - бухгалтерія;
- планово-економічний; - відділ маркетингу і збуту; - відділ кадрів. На основі відділу маркетингу ВАТ „Вінтер” описати процес комунікації і охарактеризувати його етапи. Визначить та охарактеризуйте організаційні та міжособові бар’єри комунікацій.
Ситуація № 6
На ВАТ „Луганськхолод” не ведеться облік необхідної інформації по клієнтів, не створюються бази даних важливих суб`єктів взаємодії підприємства (постачальники, споживачі, конкуренти, ділери, інших осіб), немає локальної мережі між відділами, що, в свою чергу, обтяжує обмін інформації між підрозділами, уповільнює процес взаємодії підрозділів, а також сприяє підвищенню рівня конфліктності на підприємствах і виникненню технічних і інших помилок. У зв`язку з цим розробити перелік необхідної первинної і вторинної інформації, що рекомендується використовути підприємству для покращення системи інформаційного забезпечення.
Таблиця - Перелік первинної і вторинної інформації, що рекомендується до використання ВАТ “Луганськхолод”
Ситуація № 7
В поточному році на підприємстві спостерігався інформаційний дефіцит. З метою підвищення швидкості і якості прийняття управлінських рішень розробити рекомендації щодо покращення інформаційного забезпечення підприємства, охарактеризувати вхідний потік інформації.
Ситуація № 8 ВАТ «Вінтер» має лінійно-функціональну структуру апарата упавління, що у своєму складі має такі відділи: · бухгалтерія; · планово-економічний; · відділ маркетингу і збуту; · відділ кадрів. Визначте який підрозділ підприємства яку вихідну інформацію готує.
Таблиця - Перелік вихідної інформації ВАТ “Вінтер”
Ситуація № 9
Аналізуючи діяльність ВАТ „Вінтер” і ВАТ ТВФ „Полюс”, відмітимо, що на підприємствах виявлено низький рівень системи інформаційного забезпечення, що характеризується недостатньою наявністю комп`ютерного обладнання або його відсутність у важливих елементах діяльності підприємств, відсутністю або низькою розвиненістю програмного забезпечення у більшості відділів підприємств. На обох підприємствах не ведеться облік необхідної інформації по клієнтів, тобто не створюються бази даних важливих суб`єктів взаємодії підприємства (постачальники, споживачі, конкуренти, ділери, інших осіб), немає локальної мережі між відділами, що, в свою чергу, обтяжує обмін інформації між підрозділами, уповільнює процес взаємодії підрозділів, а також сприяє підвищенню рівня конфліктності на підприємствах і виникненню технічних і інших помилок. Стан офісної техніки на ВАТ ТВФ “Полюс” знаходиться на дуже низькому рівні. Якщо на “Вінтері” її не вистачає, але вона є відносно сучасною і поступово обновлюється, то на “Полюсі” її не тільки вкрай небагато, але ж вона не відповідає сучасним технологіям і вимогах для якісного ведення справ, уповільнює механічні операції, не надає змогу у повному обсязі отримувати і виробляти свіжу інформацію, тому потребує негайної якісної заміни. У зв`язку з цим необхідно виявити проблеми інформаційного забезпечення, які існують на підприємствах, розробити рекомендації по їх усуненню.
Таблиця – Характеристика проблем інформаційного забезпечення ВАТ „Вінтер” і ВАТ ТВФ „Полюс” і шляхи їх вирішення
Ситуація № 10
На основі таблиці А визначити потенціал інформаційних ресурсів підприємств, розробити у зв`язку з цим рекомендації щодо підвищення його ефективності. Таблиця А - Аналіз рівня використання потенціалу інформаційних ресурсів ВАТ "Вінтер" і ВАТ ТВФ “Полю
|