Вимоги до знань та вмінь
РИМСЬКЕ ПРАВО Робоча навчальна програма Для студентів спеціальності 6.030202 „Міжнародне право” КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН Кафедра порівняльного і європейського права Укладач: ас. Гончарук О.В. РИМСЬКЕ ПРАВО РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА для студентів спеціальності 6.030202 „Міжнародне право”
Затверджено На засіданні кафедри Протокол № 1 Від 30 серпня 2012 року Зав. кафедри ______________ В.І. Муравйов Директор Інституту Міжнародних відносин В.В.Копійка
КИЇВ – 2012
Робоча навчальна програма з дисципліни „Римське право” Укладач: к.ю.н., ас. Гончарук Ольга Володимирівна Лектор:к.ю.н., ас. Гончарук О.В. Викладачі: к.ю.н., доц. Попко В.В., к.ю.н., ас. Гончарук О.В.
Погоджено з науково-методичною комісією «____» ______________ 2012 р.
__________проф. Коппель О.А.
ВСТУП Нормативна дисципліна "Римське право" є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" зі спеціальності 6.030202 - міжнародне право напряму підготовки "Міжнародне право". Викладається на І курсі 1 семестру в обсязі 72 години, з них лекцій – 18 год., семінарських – 16 год., самостійна робота – 38 год. Форма підсумкового контролю – іспит.
Метою і завданням навчальної дисципліни "Римське право" є ознайомлення студентів-першокурсників з основними поняттями та категоріями державознавства та правознавства, що були сформульовані у Римській державі та рецепійовані більшістю країн континентальної правової сім’ї. Основні терміни, що застосовувалися у Римі, на сьогоднішній момент є складової частиною понятійного апарату країн із нормативною системою права, а отже їх вивчення є одним з найважливіших завдань кожного юриста. Даний курс „Римське право” має специфічне доктринальне та методологічне навантаження, пов’язаний із знанням латинської юридичної термінології. Курс знайомить студентів з доктриною та практикою державотворення та правотворення, допомагає зрозуміти глибинні зв’язки сучасного права із історичними формами існування права у давньому Римі. Значення даного курсу полягає також у вихованні в студентів навичок аналітичного мислення, оскільки він переважно застосовує індуктивний метод, концентрує значну наукову інформацію, отриману через емпіричні, історичні, порівняльні та інші дослідження, стимулює організаційні та дослідницькі навички при роботі в галузі юриспруденції. Предметом вивчення навчальної дисципліни "Римське право" є основні положення організації Римської держави на різних етапах її розвитку, розвиток та становлення римського права, виникнення основних правових інститутів.
Вимоги до знань та вмінь В результаті вивчення дисципліни студенти мають засвоїти: - основні історичні етапи розвитку римської держави; - поняття, що використовуються для характеристики основних правових категорій, зокрема, володіння, зобов’язання, договори, шлюб, спадщина; - джерела римського права та основні правові документи. В результаті вивчення дисципліни студенти мають вміти: - організувати свою самостійну роботу; - застосовувати отримані знання для вирішення практичних завдань, пов’язаних із втіленням теоретичних принципів явища держави та права; - аналізувати джерела права України щодо втілення у них основних принципів та понять римського права; - проводити аналіз праць юристів, філософів та вчених Риму; - володіти латинською термінологією у обсязі, достатньому для вільного використання її у практичній роботі; - орієнтуватися в літературі за фахом.
|