Тема 7. Право володіння
Лекція 7. Право володіння (2 години) 1. Виникнення володіння у Римі. 2. Поняття володіння та його види. Законне первісне та похідне володіння. 3. Незаконне добросовісне та недобросовісне володіння. Наслідки визнання набувача добросовісним чи недобросовісним володільцем. 4. Виникнення та припинення володіння. 5. Правові засоби захисту права володіння. Посесорний та петиторний захист.
Семінар 4. Право володіння (2 години) 1. У чому полягало практичне значення поділу володіння на добросовісне та недобросовісне? 2. У чому різниця правового статусу речей, що були викинуті чи залишені, від речей, які були загублені чи вкрадені? 3. У якому випадку корова, що відбилася від стада, злякавшись вовків, стане чим-небудь володінням? 4. Як розрізняються володільницькі права власника та узуфруктарія? 5. Чи являється володільцем кредитор, який прийняв річ у заставу? 6. Що таке „пороки володіння” і які юридичні наслідки порочності володіння? 7. Які відмінності петиторного та посесорного захисту? 8. Як розтлумачити наступний вираз: ”Коли ми призначені спадкоємцями, після прийняття спадщини до нас переходять усі права. Володіння, однак, не стосується нас, якщо не буде захоплене природним шляхом”?
Самостійна робота 4. (4 години)
Розв’яжіть одну задачу на вибір за навчальним посібником «Римське право: Практикум» / За ред. О.В. Гончарук. – К., 2012. – Тема 7. Відповідь аргументуйте. Зміст задачі повинен бути надрукований перед відповіддю. Обсяг відповіді - до однієї сторінки друкованого тексту.
Література [1-7, 10]
|