Виробничий кооператив має право мати у власності будь-яке майно, за винятком майна, віднесеного законодавством до державної або муніципальної власності.
Майно кооперативу утворюється за рахунок пайових внесків членів кооперативу, передбачених його статутом, прибутку від власної діяльності, кредитів, майна, переданого в дар фізичними та юридичними особами, інших передбачених законом джерел. Майно, що перебуває у власності кооперативу, поділяється на паї його членів відповідно до статуту кооперативу. Пай складається з пайового внеску члена кооперативу і відповідної частини чистих активів кооперативу (за винятком неподільного фонду).
Пайовим внеском члена кооперативу можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, в тому числі майнові права, а також інші об'єкти цивільних прав. Земельні ділянки та інші природні ресурси можуть бути пайовим внеском в тій мірі, в якій їх обіг допускається законами про землю та природних ресурсах. Оцінка пайового внеску проводиться при утворенні кооперативу по взаємній домовленості членів кооперативу на основі сформованих на ринку цін, а при вступі в кооператив нових членів - комісією, яка призначається правлінням кооперативу. Пайові внески утворюють пайовий фонд кооперативу.
Статутом кооперативу може бути передбачено, що певна частина належить кооперативу майна складає неподільний фонд кооперативу, який використовується в цілях, визначених статутом. Рішення про утворення неподільного фонду приймається за одноголосним рішенням членів кооперативу, якщо статутом кооперативу не передбачено інше.
Статутом кооперативу можуть бути передбачені інші утворені кооперативом фонди. Прибуток кооперативу розподіляється між його членами відповідно до їх особистим трудовим і (або) іншим участю, розміром пайового внеску, а між членами кооперативу, не приймають особистої трудової участі в діяльності кооперативу, - відповідно розміру їх пайового внеску. За рішенням загальних зборів членів кооперативу частина прибутку кооперативу може розподілятися між його найманими працівниками.