Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Виробництво молока буйволиць
Буйволи — загальна назва представників двох родів сімейства полорогих:

- рід азіатських буйволів;

- азіатський буйвіл;

- азіатський;

- аноа;

- гірський аноа;

- рід африканські буйволи;

- африканський буйвіл.

Азіатський буйвіл одомашнений і використовується частіше як молочна тварина в Південній Азії, Африці і Південній Європі. Висота у холці в дорос­лих самців може досягати 1,6 м, а довжина — 3,4 м. Вага великого екземпля­ра може становити 900 кг, в окремих випадках до 1200 кг. Нормальний до­рослий самець важить близько 700 кг. Між окремими підвидами африкансь­кого буйвола існують, однак, значні відмінності щодо величини й інших оз­нак (рис. 10.7, див. ст. 980).

Як у більшості мешканців тропічного поясу, періоди гонів і отелення в азіатських буйволів не пов'язані з певним сезоном. Вагітність триває 300-340 днів, після чого самка приносить лише одне теля. Новонароджений буйвіл покритий пухнатим жовто-бурим хутром. Період молочної годівлі триває 6-9 місяців. Людина одомашнила буйвола за давніх літ, приблизно в ПІ тисячолітті до н.е. Нарівні із зебу домашній буйвіл - одна з найважливіших тварин тропіків. За приблизною оцінкою поголів'я його в Південній Азії нині досягає 75 млн. Домашній буйвіл завезений у Японію, на Гаваї, у Центральну й Південну Америку й Австралію. Дуже багато домашніх буйволів у Судані й країнах Східної Африки, включаючи Занзібар, і на островах Маврикія й Мадагаскар. Дуже давно культивують буйвола в Південній Європі й у Закавказзі. Використовують буйволів, в основному, кк тяглову силу, особливо при обробці рисових полів. Перспективним є також і молочне розведення буйволів. В Італії при стійловому утриманні річна продукція молока на одну буйволицю становить 1970 л. Молоко буйволів містить 8 % жиру, значно перевершує коров'яче за вмістом білка. В Індії, де

корови - священні тварини, буйвіл не попадає під цю категорію і є головки джерелом м'ясних продуктів. Домашній буйвіл винятково невибаглива стійкий до багатьох захворювань великої рогатої худоби.

Як приклад, розглянемо організацію стійлового утримання в молочна колонії Бомбея (Індія), що користується широкою популярністю в країнах Південно-Східної Азії. Колонія молочних буйволиць була організована в 1949 р. на державних землях поблизу Бомбея на площі 1295 га з меток поліпшення санітарного стану міста й постачання населення молоком. У той час у межах Бомбею утримувалось понад 56 тис. буйволиць. Уряд штату виділив необхідні кошти для будівництва комплексу споруд з утриманні тварин, переробки й зберігання молока, виробництва зелених і соковитих. кормів. Були побудовані склади, майстерні, дороги, іригаційні споруди і житлові будинки для фахівців і кваліфікованих робітників з експлуатації об­ладнання. Жителям міста, що мали молочних буйволиць, було запропоноване помістити їх у колонії й доглядати за ними. Адміністрація колонії забезпечує кормами тварин, надає кваліфіковані консультації фахівців, здійснює ветери­нарний нагляд за тваринами й якістю продукції. Все вироблене молоко (79— 80 т на день) скуповується й реалізується адміністрацією. Надій на буйволи­цю в колонії становить близько 1800 л, тоді як у середньому по Індії не перевищує 600 л молока в рік.

У свій надій молока від буйволиць становить 85,4 млн тонн, або 15,2 } від світового виробництва молока. У Азії виробляється молока буйволячого 60 % до коров'ячого і 35 % до континентального молока.

Але головне завдання буйволиць в країнах, що розвиваються - за­безпечення селянських господарств живою тягловою силою для виконання польових і транспортних робіт.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-10; просмотров: 262. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7