Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Трубчасті установки для пастеризації





Трубчасті автоматизовані установки пастеризацій різної продуктивності застосовують на молочноконсервних заводах для пастеризації молока, що поступає у вакуум-апарати на згущу-вання, і на заводах олійництв — для пастеризації вершків при виробництві вершкового масла потоковим способом, де пастеризовані вершки не вимагають подальшого їх охолоджування.

Перевага трубчастих пастеризаторів:

· невелика кількість гумових прокладок ущільнювачів і їх незначні розміри;

· можливість-отримання високих швидкостей руху оброблюваного, продукту, що покращує умови теплопередачі;

· великий робочий тиск пастеризованих вершків і молока, що допускаться, з нагрівом їх до температури зверху 100° З.

Основний недолік трубчастих пастеризаторів, що серійно випускаються, за винятком установки ТПО-2,5, полягає у відсутності у них секцій для регенерації тепла (це знижує економічність і звужує поки область застосування цих теплообмінників) в більшій, ніж в пластинчастих установках, займаною ними виробничій площі. При цьому для санітарної обробки апарату необхідно передбачати значний простір за межами пастеризатора для користування довгими йоржами під час чищення теплообмінних труб.

Для підвищення ефективності і розширення області застосування трубчастих установок пастеризацій Внікипродмаш розробив регенератор пластинчастого типу до трубчастого пастеризатора продуктивністю 5000 л/ч. Крім того, почали випускати трубчасті пастеризаційно-охолоджувальні установки ТПО-2,5 продуктивністю 2500 л/год, укомплектовані трубчастими секціями для регенерації тепла.

 

Мал. 6. Трубчастий пастеризатор:

а — ПТ-2; 1—вершкопровод; 2 — верхній циліндр; 3 — нижній циліндр; 4—конденсато-відвідник; 5— паропроводу з регулятором РДП; 6 — предохранительный клапан; 7— дистанційний манометричний термометр; 8 — термометр опору; 9 — клапан автоматичного повернення недопастеризованного продукту; б — ПТ-5М; / — несуча трубчаста конструкція; 2—нижня секція апарату водяного нагріву продукту; 3— верхня секція апарату парового нагріву продукту; 4 — паропровід; 5 — дистанційний термометр ТС-100; 5 -молокопровід.

 

Трубчасті апарати пастеризацій, електродвигуни, шафа управління і пускова апаратура повинні бути ретельно заземлені, знаходитися в справному стані, паропроводи термоізольовані. Без манометрів або при несправному їх стані працювати забороняється.

Трубчастий пастеризатор ПТ-2. У лініях виробництва масла потоковим способом пастеризацію початкових сливок проводять в трубчастих пастеризаторах ПТ-2 (мал. 6,а).

Пастеризатор складається з двох горизонтальних, розташованих одна над іншою, циліндрових секцій, усередині яких розміщена трубчаста теплообмінна поверхня. У кожній секції знаходиться 30 трубок з внутрішнім діаметром 25 мм з неіржавіючої сталі, ввальцованних в трубні грати. Їх конструкція забезпечує послідовний перехід рухомих сливок з трубки в трубку. Конструктивна обидві секції однакові і забезпечені паровим обігрівом, кришками з гвинтовим затиском і покриті термоізоляцією, поверх якої встановлені захисні кожухи з тонколистової сталі. Верхня секція кріпиться до нижней, а остання має опорну трубчасту конструкцію. Довжина циліндра кожної секції 1000 мм, внутрішній діаметр 315 мм.

Пастеризатор забезпечений регуляторами тиску пари (РДП), термометром опору TGM-11 для контролю температури пастеризації сливок, дистанційним термометром ТС-100, автоматичним клапаном, яким проводиться повернення недопастеризованного продукту на повторний нагрів, і двома конденсатовідвідниками. Пастеризатор встановлюють на підлозі без фундаменту на чотирьох ніжках трубчастої форми.

У разі зниження температури пастеризації чутливий елемент термометра ТС-100, встановлений в трубопроводі на виході пастеризованих сливок, направляє імпульс клапану, який автоматично перемикає потік сливок на повторну пастеризацію. Завдяки цьому виключається вихід недопастеризованних вершків.

Після того, як температура сливок досягне заданої величини, автоматично проводиться перемикання їх потоку у відвідний трубопровід.

Автоматизована установка пастеризації ПТУ-5М. Установка ПТУ-5М призначена для пастеризації молока і інших рідких молочних продуктів в закритому тонкошаровому потоці з автоматичним здійсненням робочих операцій.

Пастеризатор забезпечений двома секціями: нижньою водяною і верхньою паровою. За наявності попереднього нагріву молока водою знижується пригар і поліпшується робота апарату, а підвищена швидкість руху молока забезпечується високим коефіцієнтом теплопередачі. Невеликий температурний перепад між теплоносієм і молоком (2—3 град) позитивно впливає на стан поверхні нагріву, збільшуючи тривалість безперервної роботи апарату. При значному температурному перепаді молочні продукти швидко пригорають, різко знижується коефіцієнт теплопередачі і тривалість роботи теплообмінників.

Пригар, утворений при місцевому незначному перегріві частинок продукту, що безпосередньо контактує з поверхнею теплообміну, є м'яким пухнастим нальотом, що складається в основному з денатурованого білка. Такий пригар легко віддаляється з поверхні теплообміну під час чищення і миття. При значному перегріві, коли є великий температурний перепад, утворюється пригар, схожий на камінь. Він складається з денатурованого білка, зцементованого солями. Такий пригар важко віддаляється з поверхні теплообміну і потрібний значний час на очищення.

До складу установки пастеризації ПТУ-5М входить: пастеризатор ПТ-5М; два насоси відцентрових; насос 1;5В-1,ЗМ вихровий для води; автоматичний клапан для повернення недопастеризованного молока на повторний нагрів; два регулятори РПД прямої дії термометр TC-1Q0 манометричний сигналізує; два конденсатовідвідника 45-9; пульт управління; бойлер і арматура з трубопроводами.

Технологічна схема трубчастої установки пастеризації ПТУ-5М показана на мал. 92,а.

Автоматизована установка пастеризації ПТУ-10. Призначення цієї високопродуктивної установки таке ж, як і установки ПТУ-5М. Вона є агрегатом, що складається з двох трубчастих пастеризаторів ПТ-5М, змонтованих на загальній рамі. Установка має дві водяні і дві парові секції, усередині яких розміщено 30 трубок з внутрішнім діаметром 25 мм. У бойлері вода нагрівається до 85—90° C.


 







Дата добавления: 2015-08-10; просмотров: 1155. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия