Ген sevenless (sev). Мутанти по гену не виявляють нормального фототаксису на ультрафіолетове світло. Змінюється й стереотип поведінки: самиці, у яких цей ген ушкоджений, надають перевагу при відкладані яйєць поверхням, що пофарбовані в блакитний колір замість звичайних сірого, жовтого й коричневого.
Ген optomotor-blind (omb). Гомозиготи по мутаціях цього гена не реагують на вертикальні смуги, що обертаються, особливо сильно під час ходьби, у польоті дія мутацій проявляється слабкіше. У мутантів по гену omb відсутній гігантський тяж нейронів в оптичній ділянці головного мозку. В інших двокрилих комах, більших за дрозофілу, ці тяжі необхідні для виявлення предметів, що пересуваються. Молекулярні розміри гена omb великі - близько 100 тис. пар нуклеотидів (т.п.н.). З цього гена зчитується близько 20 видів різних молекул мРНК.
Ген small-optic-lobes (sol). У мутантних лялечок дегенерує близько 50% клітин в оптичній ділянці головного мозку. У результаті в мух порушуються система орієнтування й правильність поведінки при посадці після польоту. Ген sol клонований, він розташовується в ділянці ДНК розміром 14 т.п.н. З нього зчитуються два транскрипти довжиною 5,8 і 5,2 т.п.н. Більший транскрипт кодує білок, що складається з 1597 амінокислот. Цей білок має здатність зв'язуватися із ДНК, тобто може блокувати активність регульованих їм генів.