Розробка методики проведення уроку
Спостерігаючи за роботою учнів щодо дослідження було обрано наступну структуру плану уроку: Предмет: Будова та робота автомобілів і двигунів Тема уроку: Перспективи автомобілебудування в Україні Тип уроку: урок систематизації знань
Мета уроку: Ø навчальна: розглянути можливі напрями розвитку вітчизняного автомобілебудування; Ø розвиваюча: розвивати зв‘язне мовлення, вміння систематизувати інформацію та аналізувати роботу товаришів; Ø виховна: вміння працювати в команді, відстоювання власної позиції, толерантність у аналізі роботи інших. Забезпечення: дидактичне: план проекту, таблиця оцінювання діяльності учнів, картки-завдання, матеріально-технічне: папір, маркери, мультимедійна аппаратура Час: 80 хвилин Хід уроку Організаційний момент (до 3 хв): Ø Перевірка наявності учнів Ø Перевірка готовності їх до заняття Актуалізація та мотивація навчальної діяльності (до 10 хв) Ø Новітні технології у автомобілебудуванні –презентація провідного інженера автосалону «На Петрівці» Сергієка Василя Тихоновича Робота малими групами (до 50 хвилин) Відповідно сформованих, під час самостійної діяльності учнів, підгруп здійснюємо наступні етапи роботи: Ø Мозковий штур (3 хв на обґрунтування відповіді та 2хв на її презентацію, вибраного підгрупою завдання)
Ø Презентація результатів самостійного дослідження відповідно тематичних питань (до 30 хв) Обговорення результатів дослідження та командної роботи учнів відповідно таблиці оцінювання (10 хв) Ø Кожна підгрупа дає оцінку діяльності своїх колег характеризуючи їх підготовку у презентацію Підведення підсумків уроку (до 4 хв) Ø Аналіз роботи учнів здійснює провідний інженер автосалону «На Петрівці» Сергієка Василь Тихонович Виставлення оцінок (до 2хв) Домашнє завдання (1хв) Дайте письмову відповідь на запитання «Автомобільний тахометр. Чи потрібен він насправді в автомобілі, або це лише приємний оку "елемент", покликаний задовольнити естетичний смак власника і встановлюється просто так, для вигляду?»
|