Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Загальна характеристика порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

З точки зору законодавства про захист економічної конкуренції господарська діяльність на ринку може здійснюватися як правомірно і спрямовуватися на розвиток суспільства та економіки, так і неправомірно, що завдає суспільству шкоди, е гальмує економічний розвиток. Це, зокрема, відбувається г внаслідок спотворення, обмеження або усунення конкуренції з ринку.
Дії, що призводять або можуть призвести до спотворення, обмеження або усунення конкуренції з ринку, порушують законодавство про захист економічної конкуренції і підлягають покаранню. Вони є протиправними і шкідливими для ринкової конкуренції та осіб, які функціонують на ринку.
Головною ознакою протиправних дій є їхня здатність спотворювати чесні правила гри на ринку, порушувати права та охоронювані законом інтереси підприємців і споживачів, а також порушувати норми законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до законів України “Про захист економічної конкуренції” та “Про захист від недобросовісної конкуренції” основними порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, вчинення яких спричиняє, можливо, найістотнішу шкоду ринковій конкуренції, можна назвати:
1. Антиконку рентні узгоджені дії суб’єктів господарювання — вчиняються виключно групою суб’єктів господарювання, одна особа сама по собі не може вчинити анти-конкурентні узгоджені дії.
2. Зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку — може вчинятися як однією особою, так і групою осіб.
3. Антиконку рентні дії органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю вчиняють виключно зазначені органи шляхом прийняття неправомірних рішень та вчиняючи дії, що обмежують вільну економічну діяльність на ринку та спотворюють дію економічних законів.
4. Недобросовісна конкуренція. Основою недобросовісної конкуренції є нечесне, неправомірне ведення підприємницької діяльності.
Вчинення цих неправомірних дій заборонено і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 340. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия