Додавання нової медичної картки до ЕМК
Під час роботи із ЕМК пацієнта користувач має можливість додати медичну картку до структури ЕМК пацієнта. Для того, щоб додати медичну картку до ЕМК, користувачу потрібно натиснути на кнопку реєстрації нової картки. Після цього з’явиться форма в якій користувачу потрібно обрати тип медичної картки. Рис.3 «Додавання нової медичної картки до ЕМК»
Відмітки про прийом пацієнта Переглядаючи розклад роботи додаткових ресурсів користувач має можливість робити відмітки щодо прийому пацієнта. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші на записі та з випадаючого списку меню обрати відповідну дію: – Пацієнт прийшов – після вибору даної функції відкриється форма, в якій користувачу необхідно ввести час, в який пацієнта прийшов на прийом до лікаря; – Розпочато прийом – вводиться час, в який лікар розпочав прийом пацієнта; – Завершено прийом – вводиться час, в який лікар закінчив прийом пацієнта. Дана функція становиться активною після введення користувачем часу початку прийому пацієнта. У разі потреби користувач має можливість роздрукувати наступну інформацію з форми перегляду розкладу додаткових ресурсів:
Рис. 4 «Відмітки про прийом пацієнта»
Рис.5 «Розрахунок»
Принципово новим для України підходом до реформування медичної галузі є створення єдиної (інтегрованої) інформаційно-аналітичної системи обліку стану здоров’я громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, на основі електронної ідентифікації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах. Важливою умовою створення зазначеної системи є забезпечення дотримання норм статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, створення системи дистанційного консультування та діагностики з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, що об’єднують великі заклади охорони здоров’я та наукові установи Е-медицина повинна забезпечувати взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. – Основними напрямами діяльності в галузі розвитку е-медицини є: – впровадження автоматизованих інформаційних галузевих систем, які, зокрема, дають змогу перейти до ведення медичної документації в електронному вигляді; – розвиток телемедицини; – удосконалення розвитку системи моніторингу стану здоров’я населення; – створення та впровадження нових комп’ютерних технологій профілактики захворювань, діагностики, забезпечення лікувальних процесів; – створення загальнодоступних електронних медичних ресурсів.
|