Шляхи збільшення заощаджень в умовах виходу з кризи в Україні за теорією життєвого циклу
Особливого значення на розвиток економіки України в умовах поглиблення різних світових процесів набуває забезпечення економічного зростання фінансовими ресурсами. Сучасна національна банківська система характеризується значними змінами у формуванні фінансових ресурсів, активного використання іноземного банківського капіталу та зростанням обсягів банківського обслуговування як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Однією з основних проблем була і залишається низька спроможність банківської системи України до забезпечення економічного зростання необхідними на те ресурсами. Крім того, залишаються невирішеними також проблеми щодо забезпечення певного капіталізації банків, надійності збереження у них фінансових вкладів та їхньої конкурентоспроможності. Усім відомо, що головною рисою економічного зростання країни є довгострокові заощадження населення, які мають певне значення в забезпеченні економіки кредитними ресурсами. На формування заощаджень мають вплив п’ять основних чинників, які ми описували у попередньому розділі. В Україні для формування заощаджень важливою є довіра населення до банків і банківської системи в загальному. Цю проблему довіри варто розглядати як загальноекономічну, адже збільшення прибутків приносить користь не лише банкам, а і економіці в цілому. Оскільки населення є основним носієм грошових вкладів у економічний розвиток своєї держави, то економічній політиці цієї держави варто було б спрямувати свою увагу на забезпечення зростання реальних доходів населення як базової умови зростання інвестицій в економіку. На сучасному етапі економічне зростання України є неможливим без заощаджень населення. Тому одним із першочергових завдань для економічної науки і практики є необхідність розробки та вдосконалення політики щодо збільшення обсягів депозитів населення як на рівні окремого банку, так і банківської системи України загалом. [5, с.14] Головною причиною низького рівня заощаджень населення в банківських установах є не лише недовіра до банківської системи та економіки, а також нинішній рівень заробітних плат та інших соціальних виплат. Їхня низька купівельна спроможність стримує розвиток грошових заощаджень, що призводить до поганого розвитку виробництва і, відповідно, соціально-економічні проблеми залишаються невирішеними. [6, с. 14] Аби не загальмовувати процес розвитку економіки України, слід підвищувати довіру до банків та банківської системи. Для вирішення цієї проблеми існує безліч шляхів. Перш за все, банки повинні створити нові вигідні пропозиції для вкладників. Варто було б також налагодити систему гарантування вкладів населення, а саме збільшити розміри відшкодування втрат вкладників. Також потрібно пристосувати систему гарантування вкладів населення відповідно до ринкових умов функціонування банків. Ще однією проблемою малих заощаджень є великі податки. Отож, щоб населення мало достатньо коштів на їх заощадження потрібно удосконалити систему податкування, знизити податки
ВСТУП Актуальність нашої теми полягає в тому, що теорія життєвого циклу італійського економіста Ф.-Е. Модільяні широко застосовується в нашому житті. Ця теорія допомагає зрозуміти як правильно споживати та заощаджувати свої кошти, як вигідніше розподіляти свій дохід. Теорія життєвого циклу дає нам чітке розуміння того, як забезпечити собі майбутнє, де рівень доходів буде мінімальний, але над цим потрібно плідно попрацювати тоді, коли рівень доходів є максимальним протягом усього життя.
Теоретичними основами дослідження є теорії відомих вчених в області економіки: Дж.-М. Кейнса, Баумоля, Тобіна, Д’юзенберрі, Брауна і Ф.-Е. Модільяні. Завдяки цим вченим та їхнім теоріям люди навчилися раціонально витрачати свої гроші та правильно їх заощаджувати. Деякі з цих вчених стали лауреатами Нобелівської премії в галузі економіки, чого ми теж не могли не оминути, досліджуючи цю тему.
Об’єктом дослідження є проблема заощаджень у сучасному житті та її вирішення.
Предметом дослідження є теорія відомого вченого – економіста щодо життєвого циклу людини.
Метою нашого дослідження стала потреба зрозуміти, як же ж все таки домогтися правильного використання та заощадження наших доходів.
Завданням дослідження було дослідити сутність теорії життєвого циклу, викласти її найбільш зрозумілим чином. Визначити чіткі фактори впливу на заощадження у життєвому циклі людини.
Робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел. У першому ми досліджуємо саму теорію життєвого циклу та її характеристику, а саме її сутність та фактори впливу на заощадження на кожному етапі життєвого циклу. У другому розділі ми розглядаємо шляхи збільшення заощаджень на кожній фазі життєвого циклу людини.
|