Ієрархічна модель
Задача В процесі дослідження 6 часових рядів, які характеризують електроспоживання районів міста Харкова, було побудовано моделі, що мають наступний загальний вигляд: Параметри моделей наведено у таблиці 1. Таблиці 1 – Параметри моделей електроспоживання районів міста Харкова
На електроспоживання районів впливають такі чинники як кількість населення (F1) та кількість підприємств (F2) що знаходяться в цьому районі (табл.2). Таблиця 2 – Чинники районів
Розрахувати електроспоживання на квітень місяць для району в якому проживає 3000 чоловік, а так само на його території розташовано 2 промислові підприємства тобто F1 =3000, а F2=2. Завдання до лабораторної роботи: 1. Побудувати для кожного параметра модель залежності значення параметра від чинників району: . Для цього сформувати матрицю Н: Та з використанням МНК: оцінити невідомі параметри моделей. Для кожного параметра здійснити оцінку адекватності побудованої моделі. 2. Розрахувати параметри моделі електроспоживання для району в якому проживає 3000 чоловік, а так само на його території розташовано 2 промислових підприємства. 3. Розрахувати електроспоживання району з чинниками F1 =3000, а F2=2 на квітень місяць. |лави| 4. Проаналізувати отримані результати.
Звіт по лабораторній роботі повинен включати наступні пункти 1. Вид моделей залежності значення параметра від чинників району та оцінка їх адекватності. 2. Графічне відображення вихідних значень параметрів та тих, що розраховані із-за допомогою моделей. 3. Чисельне значення параметрів моделі електроспоживання для району в якому проживає 3000 чоловік, а так само на його території розташовано 2 промислові підприємства. 4. Прогноз електроспоживання району з чинниками F1 =3000, а F2=2 на квітень місяць.
Питання до самоконтроля знань: 1. У чому суть прогнозування багатомірних процесів. 2. У чому суть побудови ієрархічної моделі. 3. Як формується матриця Н при застосуванні МНК для оцінки невідомих параметрів моделі багатофакторної моделі.
|