Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Студента групи ДГ-23





РЕФЕРАТ

на тему:

"Аморфні тіла та скло";

З дисципліни:

"ЕЛЕКТРО-,РАДІО- ТА АКУСТИЧНІ МАТЕРІАЛИ";

 

 

Студента групи ДГ-23

Кабушки Яни Вячеславівни

Викладач

Богданов Алексій Викторович

 

 

Київ 2013р.

Зміст

Зміст…ст..2

1.Аморфні тіла…ст..3

• 1.1 Аморфні речовини;…ст..3

• 1.2 Аморфні тіла; …ст..3

• 1.3 Амо́рфний стан;…ст..4

2.Скло…ст..5

  • 2.1 Походження та застосування…ст.6
  • 2.2 Історична довідка…ст.7
  • 2.3 Отримання…ст.9
  • 2.4 Види скла…ст.10
  • 2.5 Характеристики скла…ст.11
    • 2.5.1 Склоподібний стан…ст.12
    • 2.5.2 Фізико-механічні властивості скла…ст.12
    • 2.5.3 Електро-фізичні властивості …ст.13
      • 2.5.3.1 Електропровідність…ст.13

2.5.3.2 Діелектричні властивості скла…ст.14

      • 2.5.3.3 Електрична міцність…ст.14
    • 2.5.4 Гігієнічні характеристики…ст.15
  • 2.6 Загальна технологія виготовлення скла…ст.15
  • 2.7 Застосування…ст.16
  • 2.8 Джерела…ст.17

1……………………………….Аморфні тіла

1.1 Аморфні речовини (від др.-греч. ἀ "Не-" і μορφή "Вид, форма") не мають кристалічної структури і на відміну від кристалів не розщеплюються з утворенням кристалічних граней, як правило - ізотропні, тобто не виявляють різних властивостей в різних напрямках, не мають певної точки плавлення. До аморфних речовин належать скла (штучні і вулканічні), природні та штучні смоли, клеї та ін Скло - твердотільне стан аморфних речовин. Аморфні речовини можуть перебувати або в склоподібного стані (при низьких температурах), або в стані розплаву (при високих температурах). Аморфні речовини переходять в склоподібний стан при температурах нижче температури склування T. При температурах понад T, аморфні речовини ведуть себе як розплави, тобто перебувають у розплавленому стані. В'язкість аморфних матеріалів - безперервна функція температури: чим вище температура, тим нижче в'язкість аморфного речовини.

 

1.2 Аморфні тіла - тверді тіла, атомарні грати яких не мають кристалічної структури.

Аморфне тіло не має дальнього порядку у розташуванні атомів і молекул.

Для аморфних тіл характерна Ізотропія властивостей і відсутність певної точки плавлення: при підвищенні температури аморфні тіла поступово розм'якшуються і вище температури склування (T g) переходять в рідкий стан.

Дослідження показали, що структура рідин і аморфних тіл аналогічна. В аморфних тілах спостерігається ближній порядок в упаковці часток. З цієї причини прийнято вважати аморфні тіла дуже густими / в'язкими рідинами. При зовнішніх діях аморфні тіла виявляють одночасно пружні властивості, подібно до твердих тіл, і текучість, подібно рідині. Так, при короткочасних діях (ударах) вони поводяться як тверді тіла і при сильному ударі розколюються на шматки. Але при дуже тривалій дії аморфні тіла течуть. У цьому ви можете переконатися самі, якщо запасетеся терпінням. Прослідкуйте за шматком смоли, який лежить на твердій поверхні. Поступово смола по ній розтікається, і, чим вище температура, тим швидше це відбувається.

 

Аморфні тіла при розщепленні не утворюють кристалічних граней. У таких тілах частки знаходяться поруч один з одним і не мають строгої впорядкованості. Тому вони або дуже в'язкі, або дуже густі. В'язкість аморфних тіл - безперервна функція температури. При зовнішніх діях аморфні тіла одночасно пружні, як тверді тіла, і текучі, як рідини. Якщо вплив було недовгим, то при сильному ударі вони розколюються на шматки як тверді тіла. Якщо ж дія була дуже довгим, то вони течуть. Так, наприклад, якщо смолу покласти на тверду поверхню, то вона почне розтікатися. Причому чим вище буде її температура, тим швидше вона буде розтікатися. Якщо дрібними частинами аморфного тіла заповнити якийсь судину, то через деякий час ці частини зіллються в одне ціле і приймуть форму судини. Це характерно, наприклад, для смоли.

Аморфні тіла не мають певної точки плавлення. Замість неї вони мають температурним інтервалом розм'якшення. При нагріванні вони поступово переходять у рідкий стан. Аморфні речовини можуть бути в двох станах: склоподібному або розплавленому. Перший стан може бути викликане низькою температурою, друге - високою. Від температури залежить і в'язкість аморфних тел: чим нижче температура, тим вище в'язкість, і навпаки.

Також аморфні тіла ізотропні. Фізичні властивості для них в усіх напрямках однакові.

У природних умовах вони не мають правильної геометричної формою. Дослідження показали, що їх структура аналогічна структурі рідин.Аморфні речовини можуть переходити в кристалічний стан мимовільно. Це пов'язано з тим, що в кристалічному стані внутрішня енергія речовини менше, ніж в аморфному. Прикладом цього процесу може служити помутніння скла з часом.

Аморфним тілом також є і смола. Якщо роздрібнити її на дрібні частини і масою, заповнити судину, то через деякий час смола зіллється в єдине ціле і прийме форму судини.

1.3 Амо́рфний ста́н (грец. αμορφος; — безформний) — стан речовини, в якому атоми молекули розміщені безладно, що зумовлює ізотропність, тобто однакові фізичні властивості в усіх напрямах речовини.

Аморфними є гази, майже всі рідини і багато твердих тіл, наприклад скло, смоли.

Аморфний стан нестійкий, тому аморфні тверді тіла повільно кристалізуються. На відміну від кристалічних вони не мають температури плавлення і з підвищенням температури розм'якшуються поступово.

Аморфні речовини не мають кристалічної структури і на відміну від кристалів не розщеплюються утворюючи кристалічні грані, як правило - ізотропні, тобто не виявляють різних властивостей в різних напрямках, не мають певної точки плавлення. До аморфних речовин належать скла (штучні і вулканічні), природні та штучні смоли, клеї та ін.

Твердий стан аморфних речовин — скло. Аморфні речовини можуть перебувати або в склоподібному стані (при низьких температурах), або в стані розплаву (при високих температурах). Аморфні речовини переходять в склоподібний стан при температурах нижче температури склування T. При температурах понад T, аморфні речовини ведуть себе як розплави, тобто перебувають у розплавленому стані. В'язкість аморфних матеріалів - неперервна функція температури: чим вище температура, тим нижче в'язкість аморфної речовини.

Аморфні тіла - тверді тіла, атомна ґратка яких не має кристалічної структури.

Аморфним тілам не властивий дальній порядок розташування атомів та молекул. Для аморфних тіл характерна ізотропія властивостей та відсутність певної точки плавлення: при підвищенні температури аморфні тіла поступово розм'якшуються і вище температури склування (Tg) переходять у рідкий стан.

Дослідження показали, що структура рідин і аморфних тіл аналогічна. В аморфних тілах спостерігається ближній порядок в упаковці часток. Тому аморфні тіла прийнято вважати дуже густими / в'язкими рідинами. При зовнішніх діях аморфні тіла виявляють одночасно пружні властивості, подібно до твердих тіл, і текучість, подібно до рідин. Так, при короткочасних діях (ударах) вони поводяться як тверді тіла і при сильному ударі розколюються на шматки. Але при довготривалій дії аморфні тіла течуть. У цьому ви можете переконатися самі, якщо запасетеся терпінням. Прослідкуйте за шматком смоли, який лежить на твердій поверхні. Поступово смола по ній розтікається, і, чим вище температура, тим швидше це відбувається.

Якщо роздрібнити смолу на дрібні частини і масою, заповнити посудину, то через деякий час смола зіллється в єдине ціле і прийме форму посудини.

Скло

Скляна пляшка

 

Вироби зі скла

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 647. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия