За наслідками розгляду скарги на постанову в справі накладення адміністративного стягнення Державна податкова адміністрація (інспекція) приймає одне з таких рішень: залишає постанову без змін, а скаргу без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; зменшує розмір штрафу в межах, передбачених законодавчим актом про відповідальність за це правопорушення. Якщо буде встановлено, що постанову винесено посадовою особою Державної податкової адміністрації (інспекції), неправо-чинною вирішувати цю справу, то постанову скасовують, а справу надсилають на розгляд компетентного органу (посадової особи).
Дисциплінарна відповідальність. Слід зазначити, що в податкових правовідносинах суб'єктом, який допустив порушення податкового законодавства, може бути посадова особа органу Державної податкової служби. У такому разі застосовують заходів дисциплінарної відповідальності. Якщо порушення трудової, службової дисципліни призвело до порушення податкового законодавства, особу, яка здійснила дисциплінарний проступок, притягують до дисциплінарної відповідальності в порядку, визначеному статтями 147—152 Кодексу законів про працю України.
Коли неправомірними діями посадових осіб органів Державної податкової служби платнику податків завдано збитків, податкові органи притягуються до цивільно-правової відповідальності. Згідно зі ст. 13 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», збитки відшкодовують за рахунок коштів Державного бюджету України. Спори розв'язують у судовому порядку.