готівкою без відкриття рахунку, може бути виплачена одержувачеві в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 50 тис. гривень. Якщо сума переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в один операційний (робочий) день, перевищує еквівалент 50 тис. гривень, то банк такий переказ (перекази) в повній сумі зараховує на поточний рахунок в іноземній валюті одержувача.
Порядок переміщення валютних цінностей уповноважени-м и банками регулюють Правила вивезення з України і ввезення в Україну уповноваженими банками національної та іноземної валюти, банківських металів, бланків чеків, затверджені постановою Правління НБУ від 06.08.2003 р. № 327 (зі змінами). За цими Правилами, уповноважений банк, що має письмовий дозвіл НБУ на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, має право вивозити за межі України готівкову іноземну валюту для підкріплення власного кореспондентського рахунку, відкритого в іноземному банку, втому числі: зношену та пошкоджену готівкову іноземну валюту, а також купюри, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну па готівкову іноземну валюту, яка перебуває в обігу.
Також уповноважений банк, що має письмовий дозвіл 11БУ на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, самостійно розраховує суму іноземної валюти, що ввозиться для підкріплення каси уповноваженого банку, з дотриманням ліквідності на рівні, встановленому Нацбанком. Увезення готівкової іноземної валюти здійснюється на підставі договору з іноземним банком про доставку готівкової іноземної валюти іноземним банком українському банку або витягу з договору про кореспондентські відносини з іноземним банком, який передбачає можливість зазначеної операції. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед НБУ про фактичне ввезення та використання ввезеної ним готівкової іноземної валюти за формою і в порядку, встановленими Нацбанком.
Для обслуговування фізичних осіб—резидентів та нерезидентів з метою купівлі-продажу іноземної валюти уповноважені банки й інші фінансові установи, що одержали ліцензію ІІБУ, а також інші юридичні особи-резндептп, які уклали агентську угоду з уповноваженим банком, організовують пункти продажу іноземної валюти.