Послуги.
Тема Товари, марки, упакування і послуги. План
1. Що таке товар? 2. Класифікація товарів 2.1. Товари широкого вжитку 2.2. Товари виробничого призначення 3. Рішення про окремі товари 3.1. Властивості товару 3.2. Використання марок 3.3. Рішення відносно упаковки 4. Рішення про товарний асортимент 5. Рішення про товарну номенклатуру.
1. Що таке товар?
Товар – все, що може задовольнити бажання чи потребу і пропонується ринку з метою привернення уваги, придбання, використання чи споживання. Це можуть бути фізичні об’єкти, послуги, особи, місця, організації, ідеї чи їх поєднання. Послуги – будь – яка діяльність, перевага чи спосіб задоволення потреби, що пропонуються до продажу. Послуги нематеріальні і не призводять до винекнення матеріальних прав При створенні товару розробнику необхідно враховувати три різні рівні товару. Товар по замислу – спосіб розв’язання проблеми чи основна вигода, заради якої споживач купує товар. (Жінка, яка купує помаду, набуває дечого більшого, ніж фарбувальний засіб для губ). Чарлз Ревсон: “На фабриці ми виробляємо косметику, в магазині – продаємо надію”. Теодор Левіт: “Покупці купують не чотирьохдюймові свердла, а чотирьохдюймові отвіри в стінах”. Товар у реальному винонанні – рівень якості, набір властивостей, зовнішнє оформення, назва марки, упакування і інші властивості, що в сукупності визначають вигоду від придбання основного товару. Товар з підкріпленням – додаткові послуги і переваги споживача, які створюються на основі товару по замислу і товару в реальному виконанні. Конкуренція між виробниками сьогодні відбувається в основному на рівні підкріплення товару (в тому числі і додаткові переваги, від яких споживач відчуває задоволення – у готелях безкоштовні шоколадки на подушках, чи ваза з фруктами).
Малюнок. Три рівні товару
Товар з підкріпленням
Товар у реальному виконанні
Товар по замислу
2. Класифікації товарів. Товари можна поділити за часом їх використання і матеріальністю: Товари короткострокового користування – це товари широкого вжитку, які, як правило споживаються за один чи кілька разів.(Мило, харчові продукти) Товари довготривалого користування – товари широкого вжитку, якими зазвичай користуються протягом довгого часу.(Холодильники) Послуги. Крім того товари і послуги ділять на два більш широких класи, приналежність до якого визначається типом споживача: - Товари широкого вжитку - Товари виробничого призначення.
|