Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тематика контрольних робіт. 1. Роль буржуазних революцій у соціально-політичних перетвореннях в країнах Західної Європи другої половини XIX ст





1. Роль буржуазних революцій у соціально-політичних перетвореннях в країнах Західної Європи другої половини XIX ст. та I і ІІ Інтернаціонали. Реформізм у міжнародному соціал-демократичному русі.

2. Основні напрями розвитку суспільно-політичних течій та революція в Росії 1905 – 1907 рр., її вплив на світовий визвольний рух на початку ХХ ст..

3. Піднесення українського національного руху на початку ХХ ст. та його вплив на процес становлення національних партій.

4. Боротьба провідних країн за світове лідерство та формування блокової системи міжнародних відносин. Локальні війни початку ХХ ст. – пролог Першої світової війни.

5. Початок Першої світової війни, її причини і характер, ставлення до війни різних класів і політичних партій. Назрівання революційної ситуації в європейських країнах в умовах війни.

6. Лютнева демократична революція 1917 р. у Росії. Формування двовладдя та його суть. Альтернативи розвитку.

7. Жовтневий переворот 1917 р. у Петрограді: його сучасні оцінки. Вплив жовтневих подій у Росії на розвиток політичних процесів у світі.

8. Вплив Першої світової війни на піднесення національно-визвольного руху. Крах імперії Габсбургів і утворення на її теренах самостійних держав.

9. Політичне становище в Україні після перемоги Лютневої революції та жовтневого перевороту 1917 року в Росії. Причини втрати Україною незалежності у 1917-1920 рр.

10. Геополітичні зміни в світі після Першої світової війни. Процес складання Версальсько-Вашингтонської системи міжнародних відносин, її суперечності.

11. Характер політичних взаємовідносин західних держав і Радянської держави на початку 20-х рр. ХХ ст.

12. Суспільно-політична криза радянської системи на початку 20-х р. ХХ ст. Неп, її суть та результати впровадження.

13. Становлення командно-адміністративної системи управління в СРСР.

14. Соціально-економічний розвиток радянського суспільства в 30-ті рр.: радянська модель індустріалізації та політика насильницької колективізації.

15. Виникнення фашистського руху, його поширення у світі.

16. «Новий курс» Ф.Рузвельта, його роль у стабілізації економіки.

17. Загострення міжнародних відносин у 30-ті рр. Політика „умиротворення” агресора розвинутих країн Заходу та Пакт про ненапад між СРСР і Німеччиною 1939 р. і таємні протоколи до нього.

18. Причини, характер і періодизація другої світової війни. Велика Вітчизняна війна: її характер і цілі, роль антигітлерівської коаліції.

19. Рух опору в окупованих нацистами країнах, його роль у послабленні фашистського блоку. Корінний перелом 1943р. та його вплив на хід війни.

20. Тегеранська, Ялтінська та Потсдамська конференція голів трьох великих держав. Завершення ІІ світової війни.

21. Утворення ООН, структура і мета її діяльності. Суть «Плану Маршала», його вплив на економічне відродження країн Західної Європи.

22. Становлення соціалістичного тоталітаризму в країнах Східної та Південно-Східної Європи. Роль СРСР в утвердженні тоталітаризму в Східній Європі.

23. Геополітичні зміни у світі після Другої світової війни. Наростання кризових явищ в економічному й суспільно-політичному житті соціалістичних країн.

24. Загострення суперництва СРСР і США за лідерство. Берлінська та Карибська кризи, їх урегулювання і політичні уроки для світу.

25. Хельсінкська нарада з проблем безпеки та співробітництва в Європі 1975 р. та діяльність ОБСЄ.

26. Передумови економічного зростання в Японії після Другої світової війни. «Японське економічне диво», «Азіатські тигри» та реформи в КНР.

27. Демократизація радянського суспільства під час Перебудови та її значення для європейських країн. Революції 1989-1990 рр. у країнах Східної Європи.

28. Серпневі події 1991 р. у Москві. Міжнародні наслідки розпаду СРСР.

29.Становлення української державності та проблеми геополітичного вибору.

30. Політика глобалізації США, її вплив на міждержавні відносини.

Рекомендації щодо підготовки до семінарських занять (для заочників)







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 438. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ ДЛЯ ИНЪЕКЦИЙ К лекарственным формам для инъекций относятся водные, спиртовые и масляные растворы, суспензии, эмульсии, ново­галеновые препараты, жидкие органопрепараты и жидкие экс­тракты, а также порошки и таблетки для имплантации...

Тема 5. Организационная структура управления гостиницей 1. Виды организационно – управленческих структур. 2. Организационно – управленческая структура современного ТГК...

Методы прогнозирования национальной экономики, их особенности, классификация В настоящее время по оценке специалистов насчитывается свыше 150 различных методов прогнозирования, но на практике, в качестве основных используется около 20 методов...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия