Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Облік сум за дорученнями. Сумами за дорученнями вважаються кошти, які отримані установами для виконання певних доручень, зокрема:
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Сумами за дорученнями вважаються кошти, які отримані установами для виконання певних доручень, зокрема:

· для проведення розрахунків з молодими фахівцями; на виплату студентам стипендій, матеріальної допомоги та доплат до державних стипендій за рахунок коштів замовників; для придбання методичної літератури і навчальних посібників для студентів заочної форми навчання;

· на придбання замовлених централізованим порядком бланків документації з бухгалтерського обліку, звітності, статистики;

· на придбання путівок;

· кошти, що відповідно до рішення Уряду надійшли на ім’я установи для виконання певних доручень;

· добровільні компенсації хворих за надані їм медичні послуги ліукувально- та санаторно-профілактичними закладами;

· кошти, отримані на медичне обслуговування громадян за договорами добровільного медичного страхування;

· інші кошти, які установи отримують від підприємств, установ, організацій та приватних осіб для виконання певних доручень.

Кошти, що надходять як благодійні та спонсорські внески, також відносяться до сум за дорученнями. Такі надходження повинні мати письмове підтвердження мети внесків (лист, заява або відповідні записи спонсора на розрахункових документах тощо).

Суми за дорученнями зберігаються на окремому поточному (реєстраційному) рахунку, відкритому на підставі документів, необхідних для відкриття рахунку, та дозволів органу Державного казначейства, в якому установа обслуговується (для установ, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), або фінансового органу (для установ, що утримуються за рахунок місцевого бюджету).

Дозвіл видається на підставі заяви розпорядника коштів.

У дозволах на відкриття рахунків “Суми за дорученнями” вказуються:

· джерело надходження коштів;

· цілі, на які вони використовуються;

· номери та дати рішень Уряду України, місцевих органів виконавчої влади або інших нормативно-правових актів, відповідно до яких установам надано право отримувати кошти для виконання відповідних доручень.

За коштами, що надходять як благодійні та спонсорські внески, наводити нормативно-правові акти не потрібно.

Дозволи підписуються вищестоящою установою та органом, що видає дозвіл. Дозволи на відкриття рахунків “Суми за дорученнями” видаються на період, необхідний для виконання відповідних операцій на рахунку, і діють упродовж строку, зазначеного в дозволах. Для всіх видів сум за дорученнями відкривається один рахунок. За необхідності виконання установами операцій, не передбачених у дозволах на відкриття рахунку “Суми за дорученнями”, або продовження терміну дії того чи іншого виду сум за дорученнями дається додатковий дозвіл. На додачу до дозволів за деякими видами сум за дорученнями з різними строками їх чинності зазначається термін дії кожного виду сум.

Грошові суми, які зараховуються на поточні (реєстраційні) рахунки “Суми за дорученнями”, витрачаються установами суворо за призначенням, зазначеним у відповідному дорученні.

Синтетичний облік грошових коштів, які зберігаються на рахунку “Суми за дорученнями”, ведеться на субрахунках 314 “Поточні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень” та 324 “Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень”. По дебету записується надходження грошових коштів для виконання доручень. По кредиту записується використання коштів при виконанні доручення і повернення коштів на суми невиконаних доручень.

Операції по руху коштів на поточному (реєстраційному) рахунку по спеціальних коштах відображаються в меморіальному ордері № 3.

Синтетичний облік розрахунків по сумах, одержаних на видатки за дорученнями, ведеться на субрахунку 673 “Розрахунки за коштами, отриманими за іншими джерелами власних надходжень”. По кредиту записується виникнення розрахунків з організаціями, що дали доручення. По дебету записується погашення заборгованості на суми виконаних доручень і при поверненні сум, на які доручення залишилися не виконані. Сальдо кредитове показує непогашену заборгованість бюджетної установи перед іншими підприємствами, установами та організаціями по сумах за дорученнями.

Аналітичний облік ведеться за окремими видами сум за дорученнями на картках ф. 292-а або в книгах ф. 292 у розрізі установ, від яких отримані кошти.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 270. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.022 сек.) русская версия | украинская версия