Увага до питань ділової етики може здаватися передчасною при наявності безлічі інших проблем, ризиків і непередбачуваності, з якими приходиться зіштовхуватися при веденні бізнесу в Україні. Що ж змушує все більше число українських компаній упроваджувати ділову етику в практику діяльності своїх компаній? На шкоду прискоренню розвитку бізнесу українські компанії вимушено витрачають значні ресурси на захист від кримінальних здирників і несумлінних конкурентів, на вимушену "годівлю" державної і ділової корупції - підкупу, на додаткові перевірки якості робіт і посильний контроль партнерів по бізнесу і своїх власних співробітників. Розсудливі українські підприємці відверто утомилися від "гри без правил" і тому колегіально схиляються до "цивілізованого бізнесу", заснованому на міжнародних стандартах ділової етики. Іноземні підприємці й інвестори, що приходять на український ринок, також бувають відверто збентежені неетичною і навіть кримінальною поведінкою конкуруючих учасників бізнесу. Таким чином, ділова етика для сучасної України – це основні "правила гри" у бізнесі, без яких він залишається проблемним, ризиковим і непередбачуваним.
Етика – це систематичне прагнення осмислити наш індивідуальний і суспільний моральний досвід таким чином, щоб установити правила, які повинні управляти поведінкою людей, виробити цінності, яких варто дотримуватись, а також щоб виховати такі риси характеру людей, які їм корисно в собі розвивати. Предмет вивчення етики - моральність. Моральність - це термін, уживаний для характеристики тих форм поведінки і діяльності, які вважаються по суті правильними чи неправильними; він вживається для характеристики правил, якими керуються при здійсненні цих форм діяльності, а також для характеристики цінностей, які впроваджуються у свідомість, збагачуються і реалізуються в зазначених формах діяльності і поведінки. Ділова етика – сукупність моральних принципів і норм підприємницької діяльності.
Сучасні загальні етичні принципи ділової етики засновані на аксіомах світової філософії і перевірені багатовіковою практикою ділових відносин.