Класифікація поршневих бурових насосів.
Разом з типом приводу поршневі бурові насоси ділять по наступним основним признакам: 1. По величині нагнітання; гаоького, середнього та високого тиску. 2. По типу витискувача: плунжерні (рис. 1.19) та поршневі (рис. 1.20). 3. По способу дії циліндрів: одинарної дії (рис. 1.19), коли за один й витиснення) насоса; подвійної дії (рис. 1.20) — робочий циліндр має дві камери (з правої та з лівої сторони поршня), та за один подвійний хід поршня виконується два робочих цикли; з диференціальним ци- I**. ліндром (рис. 1.21) — при наявності
"~<~>^ "—•*-» них не має клапанів та постійно зв'яза- на з нагнітальним патрубком, що дозволяє при періодичному характері всмоктування виконувати безперервне нагнітання та більш рівномірно розподіляти навантаження на прямий та зворотній хід витиснювача. Рис. І. 21.
4.По розташуванню осі циліндра: горизонтальні, вертикальні та У-образні, 5.По кількості циліндрів: одноциліндрові та багатоциліндрові (до 6). Разом зі згаданими знаками конструкцію поршневих насосів визначає виконання витискувачів, циліндрів (гідрокоробок), кришок циліндрів, клапанів та компенсаторів.
|