УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНА РЕВОЛЮЦІЯ 1917–1920 рр.
МЕТА: показати, що 1917 рік відкрив нову сторінку історії України, а перша світова війна викликала загальну кризу як Російської, так і Австрійської імперій, Лютнева революція ліквідувала самодержавство, Росія стала демократичною республікою. З утворенням Центральної Ради в Україні розгорнулася національно-демократична революція, а Універсали ознаменували шлях до відродження української держави. Схарактеризувати причини, що привели до поразки революції, але українська революція 1917–1920 рр. сприяла консолідації української нації, накопиченню досвіду в боротьбі за незалежність. Без неї утворення незалежної України було б неможливим.
КЛЮЧОВІ ТЕРМІНИ І ПОНЯТТЯ: Національно-визвольна, революція, Генеральний Секретаріат, Універсали Центральної Ради, неолітична революція, анархізм, більшовизм, білогвардійці, громадянська війна, інтервенція, націоналізація, Ризький мир, Брестський мир, Українська Народна Республіка (УНР), Гетьманат, двовладдя, державний переворот, Директорія, Західноукраїнська Народна, Республіка (ЗУНР), Акт злуки українських земель політика воєнного комунізму, червоний терор,
Питання для обговорення на семінарському занятті 1. Лютнева революція в Росії. Політичне становище в Україні після повалення самодержавства. 2. Створення та діяльність Центральної Ради. Універсали Центральної Ради. 3. Окупація України німецько-австрійськими військами. Державний переворот. Гетьманська держава. 4. Директорія, її внутрішня та зовнішня політика. Радянсько-польська війна. 5. Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р. 6. Перемога більшовиків в Україні. Уроки і наслідки революції.
|