УКРАЇНА В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1939–1945 ) рр.
МЕТА: показати, що Друга світова війна стала найжорстокішим і найкривавішим воєнним конфліктом в історії людства, а Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 р. Німеччина і її союзники прагнули розчленувати Україну та колонізувати ц. Україна була ареною збройної боротьби проти окупантів. Ворогами самостійної України були не лише нацисти, а й сталінський тоталітарний режим, що стало причиною непримиренної боротьби між радянським і оунівським рухом Опору. Наголосити, що український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною і її союзниками, виховувати почуття вдячності до тих людей, що відстоювали свободу нашої держави.
КЛЮЧОВІ ТЕРМІНИ І ПОНЯТТЯ: Друга світова війна, нацизм, фашизм, радянізація, евакуація, окупаційний режим, колабораціонізм, антигітлерівська коаліція, геополітичні інтереси, пакт '"Молотова-Ріббентропа", Антикомінтернівський пакт, план "Барбаросса", план "Ост", Акт відновлення Української держави, партизанський рух, підпілля, "рейкова війна", геноцид, Бабин Яр, остарбайтери, рух Опору, бандерівщина, Українська Повстанська армія, депортація.
Питання для обговорення на семінарському занятті 1. Причини та початок Другої світової війни. Радянсько-німецькі договори 1939 р. і західноукраїнські землі. 2. Початок бойових дій на території України. Оборонні бої. 3. Фашистський окупаційний режим і антинацистський опір в Україні (партизанський рух: підпілля, національно-визвольний рух під проводом ОУН-УПА). 4. Визволення України від німецько-фашистських загарбників. 5. Підсумки та уроки Другої світової війни.
Теми для рефератів, 1. Українська Повстанська армія. 2. Партизанська боротьба в Україні. 3. Українське питання у міжнародній політиці напередодні та на початку Другої світової війни, 4. Культурне життя в Україні в період Другої світової війни.
|