Висновки. 1. Правове виховання в перехідному суспільстві, зокрема в українському, є складним і суперечливим завданням
1. Правове виховання в перехідному суспільстві, зокрема в українському, є складним і суперечливим завданням. Це пов’язано перш за все з низьким рівнем правової свідомості й правової культури в перехідних суспільствах. У свою чергу, низький стан правової свідомості і правової культури в перехідних суспільствах обумовлений історичними, національно-психологічними та трансформаційними чинниками. 2. Основними завданнями та напрямами правового виховання у сучасній Україні є:обґрунтування концепції правового виховання населення; створення атмосфери поваги до законів та боротьба з корупцією; підвищення рівня загальної моральності громадян; створення багатоступінчастої системи правового виховання та освіти; підготовка спеціалістів із правового виховання тощо. 3. У процесі організації правового виховання необхідно використовувати весь комплекс дій суб’єктів правового виховання з метою забезпечення ефективного впливу на всі соціальні та демографічні групи населення країни. Цей вплив повинен бути, по-перше, професійним, по-друге — організацію правового виховання необхідно забезпечити належним фінансуванням.
Контрольні питання
Назвіть основні групи чинників, які негативно впливають на рівень правової культури в перехідному суспільстві та організацію правового виховання. Чим можна пояснити особливу роль соціалізації у процесі формування правової культури в перехідних суспільствах? Назвіть об’єктивні чинники, які істотно впливають на формування правової свідомості та правової культури в перехідному суспільстві. Визначте основні завдання та напрями організації правового виховання в сучасній Україні. Назвіть етапи, на яких повинна здійснюватися правова освіта населення в демократичному суспільстві. Чому особливе значення для сучасної України має формування професійної культури правознавців, працівників правоохоронних органів?
[1] Украина установила антирекорд в коррупционном рейтинге Transparency International [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://korrespondent.net/business/economics/1289423-ukraina-ustanovila-antirekord-v-korrupcionnom-rejtinge-transparency-international.
[2] Индекс коррупции Transparency International: Украина – № 118 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www. ukrrudprom.ua/news/.
[3] Ильин, И. А. О сущности правосознания [Текст] / И. А. Ильин // Собр. соч.: в 10 т. – М.: Известия, 1994. – Т. 1. – С. 230.
[4] Національна програма правової освіти населення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.
[5] Петражицкий, Л. И. Теория права и государства в связи с теорией нравственности [Текст] / Л. И. Петражицкий. – СПб., 1909. – Т. 1. – С. 148.
[6] Такі ж захоплюючі і пізнавальні комп’ютерні програми, ігри, фільми, збірки розповідей, текстів тощо, у яких би висвітлювалися питання права і моральності, мають бути створені і для інших категорій українського населення.
[7] Public Relations – зв’язки з громадськістю – технології створення і впровадження образу об’єкта (товару, послуги, фірми, бренда, особистості) в ціннісний ряд соціальної групи з метою закріплення цього образу як ідеального й необхідного в житті. У даному випадку – технологія створення образу «правової людини», тобто людини, яка має високу правову культуру й правосвідомість.
|