Побудова графіка потужносного балансу
Графік балансу потужності являє собою суміщені графічні залежності , , , . Залежності и будуються для усіх передач в основної коробки. Рівняння балансу потужності має вид: , (1.22) де – потужність, яка підведена до ведучих коліс АТЗ, кВт; – потужність, що витрачається на подолання дорожнього опору, кВт; – потужність, що витрачається на подолання опору повітряного середовища, кВт; – потужність, яка може бути витрачена на надання автомобілю прискорення або на подолання додаткового опору, кВт.
Рисунок 1.6-Графік величин, зворотних прискоренням
Рисунок 1.7-Графік часу розгону
Рисунок 1.8-Графік шляху розгону
Тягова потужність на ведучих колесах АТЗ визначається за залежністю: , (1.23) . Потужність, що витрачається на подолання опору дороги, розраховується за формулою: , (1.24)
При цьому слід мати на увазі, що залежність , лінійна і проходить через початок координат. Тому для побудови графіка цієї залежності достатньо визначити координати однієї точки для будь якої швидкості руху АТЗ. Потужність, що витрачається, на подолання опору повітряного середовища визначається, за залежністю: , (1.25) . Кожне значення цієї потужності, складається з відповідним значенням потужності . Результати розрахунків заносимо в таблицю 1.5 та будуємо графік (рис. 1.9). З метою зменшення об’єму розрахунків графічні залежності та розрахуємо не в точках, які відповідають прийнятим раніше оборотам на різних передачах, а прийнятими для розрахунку значеннями швидкостей руху автомобіля, які кратні 5 м/с і останні три рядка таблиці 1.5 розраховуємо саме для них. Таблиця 1.5-Результати розрахунку графіка потужносного балансу АТЗ
Рисунок 1.9-Графік потужносного балансу
|