Семінар № 9
Тема. Суспільно-політичне становище в Україні в другій Половині 50-х - середині 60-х років. Мета. Показати зміни, що сталися в розвиту УРСР на поч. 50-х років. Дати узагальнюючу характеристику розвитку України напередодні значних перетворень. Розкрити суть процесу десталінізації. Показати його особливості в Україні. Розкрити суперечливість реформаторської діяльності М.Хрущова, її вплив на розвиток України. Розкрити процес розвитку нового періоду в національно-визвольній боротьбі українського народу. Дати оцінку дисидентського руху 60-х років. Розвивати історичну свідомість студентів. Вчити їх мати власну думку з приводу конкретних історичних явищ і процесів, обґрунтовувати і відстоювати їх. Формувати навички користування науковою термінологією.
Основні терміни і поняття: десталінізація, «відлига», реабілітація, русифікація, ідеологізація, шістдесятники, дисидентський рух, самвидав, репресії, національно-визвольний рух.
Питання для обговорення. 1. Спроби лібералізації політичного режиму. Критика культу особи Сталіна. 2. Економічні реформи Хрущова і Україна. 3. Зародження руху «шістдесятників», їх роль у національно- культурному житті.
Питання для самоконтролю. 1. Хто здобув перемогу в боротьбі за владу після смерті Й.Сталіна і чому? 2. Що таке «відлига»? Які її складові? 3. В чому основна причина невдач реформування сільського господарства? 4. Доведіть, що в період правління М.Хрущова в Україні відбувався процес русифікації.
|