Семінар № 7
Тема. Україна у війні з фашизмом.
Мета. Схарактеризувати хід бойових дій на території України в 1941 - 1944 рр., розкрити причини поразки Червоної Армії та окупації України німецькими військами та їх союзниками. Показати героїзм воїнів у боротьбі проти загарбників. Розкрити суть «нового порядку», встановленого окупантами. Показати злочини окупантів на українських землях. Дати характеристику руху Опору та його течіям. Закріпити навички аналізу і зіставлення історичного матеріалу, вміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах. Виховувати почуття патріотизму, толерантності, поваги до історичного минулого своєї держави.
Основні терміни і поняття. План «Барбаросса», «бліцкриг», агресія, Велика Вітчизняна війна, фронт, тил, мобілізація, оточення, ДКО, евакуація, окупація, остарбайтери, Голокост, план «Ост», колабораціонізм, рух Опору, партизани, ОУН, УПА, рейди, підпілля, Корсунь-Шевченківська операція, депортація.
Питання для обговорення. 1. План Барбаросса. Оборонні бої 1941 року. 2. Встановлення окупаційного режиму. 3. Діяльність радянських партизанів в Україні. 4. Діяльність ОУН-УПА. 5. Україна на завершальному етапі війни в 1944-45 рр.
Питання для самоконтролю. 1. Дайте характеристику прикордонним боям радянських і німецьких військ, 2. Чому війська Південно-Західного фронту потрапили в оточення? 3. Які завдання стояли перед німецьким окупаційним режимом в Україні? 4. Які течії руху Опору існували в роки війни? 5. Які зміни відбулися в радянському партизанському русі в 1943 році?
|