Тема: Особливості впровадження непу в Україні, її наслідки.
Мета: Охарактеризувати історичні умови, що стали причиною переходу до непу, показати обмеженість непу і розкрити наслідки нової економічної політики. Наголосити на статусі Української СРР в складі СРСР. Виховувати почуття гордості за український народ, розвивати аналітичне мислення.
Основні терміни і поняття: політика «воєнного комунізму», експропріація, націоналізація, мілітаризація праці, прямий товарообмін, інфляція, зрівнялівка, продрозкладка, план ГОЕЛРО, НЕП, продподаток, наймана праця, госпрозрахунок, оренда, концесія, вільна торгівля, «комуна», «трест», «артіль», «Договірна федерація», план «автономізації», конфедерація, Х. Раковський, СРСР, націонал-ухильництво, унітаризм, командні висоти, базис, надбудова.
Питання для обговорення: 1.Закріплення радянської влади в Україні. «Воєнний комунізм». Перша Конституція УСРР. 2. Внутрішнє і зовнішнє становище України наприкінці 1920 – 1922 р. 3. Перехід до нової економічної політики та її суть. 4. Особливості впровадження непу в Україні та його наслідки. 5. Юридичне оформлення СРСР та статус УРСР у складі Радянського Союзу.
Питання для самоконтролю: 1. Охарактеризуйте міжнародне становище УСРР у 20-х роках. 2. У якому стані перебувало господарство України після закінчення громадянської війни? 3. Розкрийте завдання плану ГОЕЛРО. Яке місце посідала Україна в його реалізації? 4. В чому ти вбачаєш обмеженість непу? 5. Проаналізуй причини і наслідки голоду 1921–1923 рр. 6. Охарактеризуйте повноваження України у складі Радянського Союзу. 7. Охарактеризуйте загальні підсумки відбудови промисловості. 8. До яких наслідків призвела політика держави щодо сільського господарства в роки непу?
Теми рефератів: 7. Встановлення радянської влади на Україні. 1. Голод 1921–1923 рр. 2. Створення СРСР і статус України. 3. Особливості непу на Україні.
Література: Основна: 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 16 Додаткова: 1, 2, 3, 6, 10, 14, 15, 17
|