СЕМІНАР № 1
Тема. Політичні партії та їх практична діяльність. Розвиток культури на початку XX ст. освіта. наука. Мета. Схарактеризувати стан українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій на початку ХХ ст. Визначити проблеми становлення та консолідації української нації, процес політизації українського суспільства та визвольного руху. Дати характеристику політичним партіям та їх практичній діяльності у створенні національної державності. Ознайомити з розвитком культури, освіти та науки на початку XX ст. Визначити духовні цінності українців. Схарактеризувати церковне життя. Формувати у студентів уміння розглядати суспільні явища в конкретних історичних умовах.
Основні терміни і поняття. Індустріальне суспільство, національно-визвольний рух, політична партія, урбанізація, націоналізація, російська революція, економічна криза, етнічні землі, адміністративна система управління, національний склад населення, русифікація, поліетнічність, соціальний склад населення, еліта, маргінали.
Питання для обговорення. 1. Політичні партії України початку ХХ ст. у складі Російської імперії та їх діяльність. 2. Діяльність політичних партій на українських землях на початку ХХ ст. у складі Австро-Угорської імперії. 3. Перша російська революція та Україна. 4. Стан освіти, культури та науки на українських землях початку ХХ ст. 5. Духовні цінності українців. Церковне життя.
Питання для самоконтролю. 1. Чому населення українських етнічних земель, які входили до складу Австро-Угорської імперії, займалося переважно сільським господарством? 2. Чим пояснюється процес урбанізації, який на початку ХХ ст. набув поширення на українських етнічних землях, що входили до складу Російської імперії? 3. Назвіть основні політичні партії на території України та їх відношення до війни. Поясніть, як ви розумієте значення терміна «поліетнічність»
|