Для контролю засвоєння знань модуля 1
Змістовий модуль 1. Стоматологічні захворювання дитячого віку
1. Стоматологія дитячого віку, її основні розділи: терапевтична стоматологія, хірургічна стоматологія та щелепно-лицева хірургія, ортодонтія. 2. Основні етапи розвитку тимчасових зубів. Чинники, що впливають на розвиток і формування тимчасових зубів в антенатальному і постнатальному періодах. 3. Основні етапи розвитку постійних зубів. Чинники, що впливають на розвиток і формування постійних зубів в антенатальному і постнатальному періодах. 4. Терміни прорізування тимчасових зубів. Фізіологічні ознаки прорізування тимчасових зубів, причини їх порушення. 5. Терміни прорізування постійних зубів зубів, формування кореня і періодонту. 6. Вроджені вади розвитку зубів, не каріозні ураження зубів, адентія. Причини розвитку, основні клінічні ознаки, принципи лікування. 7. Методика обстеження дітей зі стоматологічною патологією. Основні та додаткові методи обстеження. 8. Карієс тимчасових зубів у дітей: причини розвитку, клінічні ознаки, принципи лікування. Профілактика карієсу тимчасових зубів. 9. Карієс постійних зубів у дітей: причини розвитку, клінічні ознаки, принципи лікування. Профілактика карієсу постійних зубів. 10. Захворювання тканин пародонта у дітей: гінгівіт, пародонтит, пародонтальний синдром. Причини розвитку, клінічні прояви, принципи лікування та профілактики. 11. Прояви в порожнині рота інфекційних та соматичних захворювань у дітей. 12. Первинна профілактика основних стоматологічних захворювань. Поняття про ендогенну та екзогенну профілактику. Засоби, що використовуються для профілактики карієсу зубів та захворювань тканин пародонта. 13. Гігієна порожнини рота як основа стоматологічної профілактики. Характеристика сучасних засобів для гігієнічного догляду за ротовою порожниною. 14. Аномалії прикусу у дітей. Класифікація. Ортодонтична апаратура, класифікація апаратів, строки лікування. Профілактика. Змістовй модуль 2. Одонтопатологія. Захворювання пародонту та слизової болонки порожнини рота
1.Терапевтична стоматологія, її розділи, цілі та задачі. 2.Методи обстеження хворого в клініці терапевтичної стоматології (основні та допоміжні). 3.Некаріозні ураження зубів. Етіологія, патогез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування та профілактика 4.Етіологія, патогез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування та профілактика карієсу зубів. 5.Захворювання пародонта. Етіологія, патогез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування та профілактика. 6.Захворювання слизової оболонки порожнини рота. Етіологія, патогез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування та профілактика.
Змістовний модуль 3. Захворювання щелепно-лицевої ділянки 1.Організація хірургічної стоматологічної допомоги населенню України в амбулаторних та стаціонарних умовах. 2.Обстеження хворого в хірургічному відділенні стоматологічної поліклініки та стаціонарі. Медична документація. 3.Види місцевого знеболення в стоматології, в щелепно-лицевій ділянці. Показання та протипоказання. Способи виконання. Помилки та ускладнення. 4.Хронічні одонтогенні запальні вогнища у хворих із соматичною локальною та системною патологією. Тактика. 5.Етіологія, патогенез та класифікація запальних процесів у щелепно-лицевій ділянці. Шляхи поширення одонтогенної інфекції, її ускладнення. Абсцеси, флегмони щелепно-лицевої ділянки: діагностика, клініка, принципи комплексного лікування. 6.Лімфаденіти щелепно-лицевої ділянки: класифікація, клініка, діагностика, лікування. 7.Доброякісні пухлини та пухлиноподібні утворення щелепно-лицевої ділянки. 8.Злоякісні пухлини м’яких тканин і кісток щелепно-лицевої ділянки: діагностика, клініка, принципи лікування. 9.Травматична хвороба при пошкодженні щелепно-лицевої ділянки: класифікація, патогенез, прогноз, перебіг, особливості, лікування, наслідки хвороби. Класифікація, особливості пошкоджень тканин щелепно-лицевої ділянки. Тимчасова (транспортна) іммобілізація при пошкодженнях кісток щелепно-лицевої ділянки. Ускладнення. 10.Асфіксія, кровотеча при пошкодженнях тканин щелепно-лицевої ділянки: класифікація, особливості клінічного перебігу. Надання допомоги хворим. 11.Пошкодження язика, дна порожнини рота: особливості клінічного перебігу та надання допомоги. Пошкодження шиї: особливості клінічного перебігу та надання допомоги. 12. Вроджені незрощення верхньої губи і піднебіння. Роль педіатрів у лікуванні. Дефекти, деформацій щелепно-лицевої ділянки.
|