Базові тести. 1. Який метод застосовують для діагностики сальмонельозних гастроентеритів?.
1. Який метод застосовують для діагностики сальмонельозних гастроентеритів?. А. Біологічний. В. Бактеріоскопічний. С. Серологічний. Д. *Бактеріологічний. Е. Алергічний.
2. В інфекційну клініку доставлений хворий з діареєю. При бактеріологічному дослідженні випорожнень виділена грамнегативна паличка. На середовищах, Ендо-, Левина та Плоскірєва утворює безбарвні колонії. На строкатому ряді Гісса ферментує глюкозу, маніт, мальтозу з утворенням кислоти та газу, на МПБ утворює сірководень. Який мікроорганізм виділений? А. Кишкова паличка. В. Шигели. С. Холерний вібріон. Д. *Сальмонели. Е. Клебсієли.
3. У хворого з гастроентеритом виділено збудник який за морфологічними, культуральними та біохімічними властивостями віднесений до роду сальмонел. Які діагностичні препарати слід використати для ідентифікації збудника за антигенними властивостями? А. *Монорецепторні О- і Н- сироватки. В. Полівалентні сироватки. С. Аглютинуючі діагностичні сироватки. Д. Сальмонельозні О- і Н- діагностикуми. Е. Монорецепторні сироватки О9 і О4
4. У дитячому садку через кілька годин після вживання сирної маси майже у всіх дітей раптово з’явилися симптоми гастроентериту. При бактеріологічному дослідженні блювотних мас та залишків сирної маси було виділено сальмонели. Як доцільно продовжити дослідження для уточнення джерела інфекції? А. *Провести фаготипування виділених штамів. В. Визначити здатність штамів до токсиноутворення. С. Провести дослідження обладнання харчоблоку. D. Вивчити наявність антитіл у хворих дітей. Е. Поставити алергічну пробу.
5. Виберіть оптимальне поживне середовище для виділення сальмонел – збудників гострих гастроентеритів з досліджуваного матеріалу. А. Кров’яний агар. В. Жовчний бульйон. С. М’ясо-пептонний бульйон. Д. Середовище Клауберга. Е. *Середовище Плоскірєва. 6. Серед групи школярів зареєстрований спалах харчової токсикоінфекції, яка виникла після вживання заварних тістечок. Із залишків їжі виділена культура патогенних бактерій. Які мікроорганізми найбільш вірогідно могли зумовити дане захворювання? А. Clostridium perfringens В. Clostridium botulinum С. Streptococcus pyogenes Д. *Salmonella typhimurium Е. Salmonella typhi
7. При бактеріологічному дослідженні випорожнень хворого з симптомами гастроентериту на вісмут-сульфіт агарі отримано ріст колоній чорного кольору з металевим блиском. При вивченні біохімічних властивостей виділеної чистої культури відмічено розщеплення цукрів до кислоти і газу. Які це можуть бути мікроорганізми? А. Протеї. В. Ешерихії. С. Стафілококи. Д. Шигели. Е. *Сальмонели.
8. При бактеріологічному дослідженні випорожнень хворого на гострий гастроентерит виділена культура, яка на середовищах Гісса розкладає глюкозу, мальтозу, лактозу до кислоти і газу, утворює сірководень та індол. Чи можна віднести ізольовану культуру бактерій до сальмонел? А. Ні, сальмонели не ферментують глюкозу. В. Так, сальмонели ферментують лактозу. С. *Ні, сальмонели не ферментують лактозу. Д. Ні, сальмонели не розкладають цукри з утворенням кислоти і газу. Е. Ні, сальмонели взагалі не ростуть на середовищах Гісса.
9. Для отримання сальмонельозних типоспецифічних діагностичних сироваток потрібно провести: А. Гіперімунізацію коней. В. *Імунізацію кроликів. С. Імунізацію донорів. Д. Титрування сироваток в реакції флокуляції. Е. Очищення імунних сироваток від баластних білків.
10. Джерелом сальмонельозних токсикоінфекцій є А. Бактеріоносії. В. Хворі тварини. С. Домашні птахи. Д. Харчові продукти. Е. *Все перераховане.
11. З організму хворого з гострим гастроентеритом виділений збудник. Його слід ідентифікувати за антигенною будовою. Яку серологічну реакцію потрібно використати для цього? А. *Реакцію аглютинації. B. Реакцію зв’язування комплементу. C. Реакцію нейтралізації. D. Реакцію преципітації. E. Реакцію опсонізації.
12. При бактеріологічному дослідженні промивних вод хворого на харчове отруєння висіяли чисту культуру бактерій з такими властивостями: грамнегативна рухлива паличка, на середовищі Ендо росте у вигляді безбарвних колоній. Представником якого роду було зумовлене захворювання? А. Yersinia В. Shigella С. *Salmonella. Д. Escherichia Е. Citrobacter
13. При ідентифікації збудника харчової токсикоінфекції з’ясувалося, що за своїми біохімічними властивостями він відноситься до роду Salmonella. Яка ознака збудника дозволить найбільш точно встановити його видову приналежність? А. *Антигенна структура. В. Фаготип. С. Культуральні властивості. Д. Патогенність для лабораторних тварин. Е. Морфо-тинкторіальні властивості.
14. Зареєстровано спалах харчового отруєння, пов’язаний з використанням кондитерських виробів, що зберігалися при кімнатній температурі і при виготовлення яких використовували качині яйця. Які мікроорганізми могли викликати це захворювання? А. Стафілококи. В. Кишкова палична. С. *Сальмонели. Д. Легіонели. Е. Холерний вібріон.
15. Після перенесеного сальмонельозного гострого гастроентериту виробляється імунітет: А. Напружений. В. *Короткочасний. С. Тривалий. Д. На все життя. Е. Нестерильний.
16. Для лікування гострих сальмонельозних токсикоінфекцій застосовують: А. *Антибіотики. В. Антисептики. С. Анатоксин. Д. Сироватки. Е. Діагностикуми.
|