Висновок. Згідно з балансом підприємства проаналізуйте динаміку та структуру джерел формування капіталу підприємства і зробіть відповідні висновки. Показник
Завдання 2.5 Згідно з балансом підприємства проаналізуйте динаміку та структуру джерел формування капіталу підприємства і зробіть відповідні висновки.
Висновок Завдання 2.6 1. Проаналізуйте склад та динаміку зобов’язань підприємства. 2. Зробіть висновок щодо залежності фінансового стану підприємства від зміни складу зобов’язань підприємства.
Висновок Тести 1. Майновий стан підприємства характеризують такі показники: а) коефіцієнт зносу основних засобів; б) коефіцієнт покриття запасів; в) сума господарських коштів, яка є в розпорядженні підприємства.
2. Оборотний капітал являє собою: а) основні кошти; б) кошти в поточних розрахунках; в) грошові кошти, матеріальні оборотні кошти, кошти в поточних розрахунках та короткострокові інвестиції.
3. До основного капіталу відносять: а) довгострокові фінансові інвестиції; б) кошти в поточних розрахунках; в) грошові кошти. 4. Коефіцієнт вибуття основних засобів розраховується як відношення: а) вартості основних засобів, що вибули за звітний період до їх вартості на кінець цього ж періоду; б) вартості основних засобів, що надійшли за звітний період до їх вартості на початок цього ж періоду; в) вартості основних засобів, що вибули до залишкової вартості на кінець періоду.
5. Коефіцієнт зносу основних засобів розраховується як відношення: а) суми зносу до первісної вартості основних засобів; б) суми зносу до залишкової вартості основних засобів; в) суми залишкової вартості основних засобів до первісної.
6. Коефіцієнт оновлення основних засобів розраховується як відношення: а) вартості основних засобів, що надійшли за звітний період, до їх вартості на кінець цього ж періоду; б) вартості основних засобів, що надійшли за звітний період, до їх вартості на початок цього ж періоду; в) вартості основних засобів, що надійшли за звітний період до залишкової вартості на кінець періоду.
7. До складу оборотного капіталу підприємства входить: а) статутний капітал, довгострокові фінансові вкладення, заборгованість постачальникам за матеріальні цінності, прибуток минулих років; б) виробничі запаси, грошові кошти, дебіторська заборгованість, цінні папери; в) незавершене виробництво, залишки готової продукції на складі, кредиторська заборгованість, залишок грошових коштів на розрахунковому рахунку.
8. Оборотний капітал має такі складові: а) грошові кошти; б) готова продукція; в) основні засоби.
9. Сума активів підприємства – це: а) сума активів підприємства і статутного капіталу; б) різниця між вартістю майна підприємства і борговими зобов’язаннями; в) не має правильної відповіді.
10. Про поліпшення структури оборотного капіталу може свідчити: а) зростання залишків готової продукції; б) зниження питомої ваги матеріальних оборотних активів (запасів); в) збільшення питомої ваги матеріальних оборотних активів (запасів). 11. Підберіть термін-синонім до категорії “оборотні активи”: а) робочий капітал; б) мобільні активи; в) іммобілізовані активи; г) власні оборотні кошти. 12. Одним із джерел покриття основного капіталу є позикові засоби. Потрібно вказати, які з перелічених елементів основного капіталу, як правило, фінансуються за рахунок довгострокових кредитів? а) незавершене виробництво; б) основні засоби; в) нематеріальні активи. 13. Які джерела формування оборотних активів можна віднести до власного на діючому підприємстві? а) сума поточних пасивів; б) сума статутного капіталу; в) кредиторська прострочена заборгованість.
14. До інвестованого капіталу відносять: а) нерозподілений прибуток; б) додатковий капітал; в) резервний капітал; г) основний капітал.
15. До накопиченого капіталу належить: а) статутний капітал; б) основний капітал; в) оборотний капітал; г) резервний капітал.
16. До власний джерел фінансування діяльності відносять: а) дебіторську заборгованість; б) кредиторську заборгованість; в) додатковий капітал; г) основний капітал. 17. До основних функцій власного капіталу відносять: а) забезпечення безперервної діяльності підприємства; б) оптимізацію структури капіталу; в) участь в управлінні підприємством; г) раціоналізацію співвідношення власного і залученого капіталу. 18. До показників, що характеризують структуру капіталу, відносять: а) величину функціонуючого капіталу; б) коефіцієнт фінансової автономії; в) коефіцієнт покриття; г) маневреність функціонуючого капіталу.
19. Ефект фінансового важеля показує: а) на скільки відсотків збільшується рентабельність функціонуючого капіталу в результаті залучення позикових коштів в оборот підприємства; б) на скільки відсотків збільшується рентабельність власного капіталу в результаті залучення позикових коштів в оборот підприємства; в) на скільки відсотків зменшується рентабельність основного капіталу в результаті залучення позикових коштів в оборот підприємства;
20. Плече фінансового важеля за алгоритмом розрахунку відповідає: а) коефіцієнту фінансової автономії; б) коефіцієнту фінансування; в) коефіцієнту фінансової незалежності; г) не має правильної відповіді.
Бібліографічний список до практичного заняття: [1, 2, 7, 11, 12, 13, 14, 15]
|