Завдання 1.4
Проаналізувати динаміку та структуру майна підприємства та джерел його формування, використовуючи спеціальні методи фінансового аналізу.
Тести 1. Фінансовий стан підприємства: а) система показників, що відображують наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів; б) система показників, що відображують ліквідність і платоспроможність підприємства; в) система показників, що характеризують фінансову стійкість підприємства. 2. Співвідношення величини явища з величиною будь-якого іншого явища або з величиною цього явища, але взятого за інший час або по іншому об’єкту відображають: а) відносні показники; б) абсолютні показники; в) середні величини.
3. Співвідношення частин цілого між собою характеризують: а) відносні показники структури; б) відносні величини ефективності; в) відносні величини інтенсивності.
4. На методі елімінування базуються: а) інтегральний спосіб; б) спосіб пропорційного ділення; в) спосіб абсолютних різниць; г) спосіб відносних різниць; д) спосіб ланцюгових підстановок; е) індексний спосіб.
5. Для нейтралізації впливу вартісного фактору необхідно: а) перерахувати плановий обсяг виробництва на фактичні ціни та порівняти з добутком фактичного обсягу і фактичних цін; б) перерахувати плановий обсяг виробництва на фактичні ціни та порівняти з добутком планового обсягу і планових цін; в) перерахувати плановий обсяг виробництва на фактичні ціни та порівняти з добутком фактичного обсягу і планових цін.
6. Ретроспективний аналіз проводиться: а) до моменту здійснення господарських операцій; б) після здійснення господарських операцій.
7. За допомогою вертикального аналізу визначаються: а) зміни фактичних показників порівняно з плановими; б) зміни структури статей активу і пасиву балансу; в) динаміка статей активу і пасиву балансу.
8. За допомогою горизонтального аналізу визначаються: а) зміни фактичних показників фактичних результатів порівняно з плановими; б) зміни структури статей активу і пасиву балансу; в) динаміка статей активу і пасиву балансу; г) ваш варіант відповіді.
9. Дані, представлені в пасиві балансу підприємства, показують: а) звідки надійшли засоби, кому за них заборгувало підприємство; б) розміщення капіталу, що знаходиться в розпорядженні підприємства; в) ваш варіант відповіді. 10. Зміна структури активів підприємства у бік збільшення частки оборотних коштів може свідчити про: а) згортання виробничої бази; б) формування мобільнішої структури активів; в) збільшення кредиторської заборгованості.
11. Основні фактори, що вплинули в звітному періоді на підсумки діяльності підприємства, фінансовий і майновий стан висвітлюються в: а) балансі; б) примітках до фінансової звітності; в) звіті про рух грошових коштів.
12. В перший розділ активу балансу включають а) довгострокову дебіторську заборгованість; б) грошові кошти і їх еквіваленти; в) основні засоби.
13. Назвіть основні розділи активу балансу: а) власний капітал; б) необоротні активи; в) поточні зобов’язання; г) витрати майбутніх періодів; д) довгострокові зобов’язання.
14. Майно підприємства, його склад і полягання в грошовій формі відбиваються в: а) балансі; б) звіті про фінансові результати; в) звіті про рух грошових коштів.
15. Фінансова звітність – це: а) сукупність звітів, що підготовлених внутрішніми службами підприємства, містять конфіденційну інформацію; б) сукупність звітів, що містять аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства за звітний період. в) бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності і рух грошових коштів підприємства за звітний період; Бібліографічний список до практичного заняття: [1, 2, 4, 5, 7, 13, 14, 15, 16]
|