Зовнішня агітація потрібна для того, щоб забезпечити дію кампанії на громадян на вулицях і площах міста або іншого населеного пункту. Активісти, перш за все, ходять по квартирах. Але значну частину свого часу громадяни проводять на вулиці. Ось тут-то їх і наздоганяє зовнішня реклама кампанії, яка закликає діяти. Важливо це також в умовах інформаційної блокади кампанії зі сторони ЗМІ.
Основна функція зовнішньої реклами полягає в тому, щоб забезпечити символічний тиск на громадян в суспільних місцях. Її мета створити видимість актуальної присутності кампанії скрізь, у всіх куточках населеного пункту. Кампанія як би окуповує соціальний простір, затверджуючи тим самим своє домінування по відношенню до суперників. Разом з тим вона "піднімає" індивіда до суспільного рівня. "Споживання" зовнішньої реклами - це суспільний процес, на відміну від "споживання" листівок, яке є індивідуальним. Нарешті, зовнішня реклама проводиться абсолютно іншим способом, чим листівки або інші форми дії на виборця. Ці особливості і повинні враховувати технології зовнішньої соціальної агітації.
Носіями цього виду реклами є:
- транспаранти з гаслом і логотипом кампанії ("розтяжки"); вони вивішуються на головних вулицях або в'їзді в місто, напроти об'єктів «лобіювання»;
- плакати різних розмірів і колірного рішення; вони вивішуються як на спеціально відведених місцях, так і скрізь, де клеїться папір, як на нерухомих об'єктах, так і на рухомих;
- самоклеять з гаслом і логотипом кампанії, елементами візуальної сатири.
Найбільш поширений інструмент зорової дії на громадян - плакат. Зустрічаються кампанії, де плакат є майже головною зброєю кампанії. Робота над плакатом – творчий художній процес, який вимагає залучення дуже кваліфікованого фотографа і художника. У плакаті все повинно бути збалансовано: колір, текст, розмір фотографії і букв, фон, рамка.