«Проривна» акція – нетривале дійство, що за часом (миттєве) театралізується, направлене на привертання суспільної і медійної уваги до тієї або іншої суспільно значущої проблеми, яка полягає в появі в певний час у визначеному місці деякого числа політичних активістів, що проводять наперед узгоджені дії, що мають політичний підтекст.
Зазвичай «проривна» акція є несанкціонованою, саме цей чинник додає їй характер миттєвості і спонтанності. Крім того, досить часто опозиційні організації використовують технології організації «проривних» акцій у зв'язку з тим, що виникає необхідність оперативної реакції на ту або іншу подію політичного життя, але при цьому не вистачає час, щоб подати повідомлення в органи влади відповідно до чинного законодавства.
Можна сформувати наступну загальну модель організованої «проривної» акції протесту:
1. Генерація ідеї акції.
2. Визначення плану дій, підготовка і інструктаж учасників.
3. Сповіщення преси (анонс без уточнення суті і подробиць заходу).
4. Поява в певний час у визначеному місці деякого числа політичних активістів, що проводять наперед узгоджені дії.
5. Після фіксації представниками ЗМІ «картинки» активісти розбігаються по наперед наміченому маршруту так, щоб не бути затриманими міліцією.
6. На місці проведення «проривної» акції як «спікер» (обличчя, уповноваженого спілкуватися з пресою) з'являється представник організації, провідної акцію, і дає представникам ЗМІ необхідні коментарі, відповідає на питання.