Види плакатів
Плакати бувають наступних основних видів:
Презентаційний плакат представляє, знайомить виборця з темою кампани. Він повинен містити кампанії або сюжету навколо якої розвивається дія кампанії, яка займає не меншого 50% площі плаката. На презентаційному плакаті повинне бути основне гасло (слоган) лобістської кампанії. Інформаційні плакати виготовляються по найбільш важливих подіях лобістської кампанії, щоб в контексті з цією подією ще раз виграшно нагадати про кампанію або звернути увагу на проблеми яку вона піднімає. Інформаційні плакати можна запустити задовго до офіційного початку виборної кампанії. Форми розповсюдження плакатів:
Розклеювання плакатів проводиться по команді ініціативної групи кампанії. Плакати потрібно розклеювати парами, по дві люди. Одна людина повинна тримати плакат, а іншій наносити клей на плакат і на стіну. Розклеювачі повинні мати сумку для кисті, ножа, води, ганчірки і хорошого шпалерного клею. Плакати краще носити в окремій великій сумці або в целофановому пакеті. Техніка розклеювання повинна бути така, щоб плакат не відірвався під впливом вітру і був важкий для відриву зловмисникові. У цій операції багато що залежить від чистоти і гладкості поверхні стіни будинку, огорожі, іншого наклеюваного місця. Після цього плакат легкими рухами за допомогою сухої ганчірки укріплюють і змащують клеєм межу плаката і приклеюваного місця. Якщо наклеювана поверхня достатньо рівна, можна нанести клей тільки на стіну. Але і в цьому випадку бажано змастити клеєм межу листівки і наклеюваного місця. Вивішування плакатів здійснюється на найбільш видних місцях. Місце повинне бути достатнє велике і рівне. Не можна клеїти на історичних і архітектурних пам'ятниках, вітринах магазинів. Плакат краще вивісити на високому місці, щоб обмежити доступ до нього хуліганів і інших зловмисників. Ідеальний варіант для розміщення плаката - домовитися з керівником або господарем магазина розмістити плакати за допомогою скотчу на внутрішній стороні вітрини. Для цього організатор розповсюдження плакатів використовує лист ініціативної групи кампанії, в якому він обіцяє після завершення кампанії акуратно зняти плакати, а також підтримку в рішенні їх специфічних проблем. Вельми ефективне вивішування плакатів в суспільному транспорті – автобусах, тролейбусах, електричках і т.д., але для цього потрібно також домовитися з керівництвом підприємства. Проте, якщо, наприклад, маршрутні таксі знаходяться в приватних руках, то можна домовитися з профспілкою таксистів або безпосередньо з самими водіями об вивішування плакатів.
Ними можна прикрасити студію телебачення, де проходить запис кандидата, штаби і інші місця, де проти цього не заперечує керівництво, наприклад, в інституті, поліклініці, магазині і т.п. Вивішувати плакат в подібних місцях треба дуже акуратно, щоб після його зняття не викликати роздратування власників приміщень. Пам'ятаєте – вони теж можуть бути прихильниками вашої кампанії. Роздача плакатів можлива під час зустрічей або пікетів. Вас можуть попросити дати 2-5 плаката для подальшого розміщення їх на території заводу або іншого об'єкту, куди неможливий доступ Вашого агітатора. В цьому випадку можна дати декілька плакатів, але пам'ятаєте, що вони досить дорогі і розкидатися ними не слідує, тим більше попросити декілька плакатів може і представник штабу суперника спеціально, щоб їх потім знищити. Місця розклеювання плакатів вибираються з тим розрахунком, щоб їх бачили якомога більше громадян. Це можуть бути центральні вулиці і площі міст і сіл, ринки, автовокзали, зупинки суспільного транспорту, всі інші місця, де збираються виборці. У кожному конкретному населеному пункті основні місця розклеювання плакатів визначаються активістом розповсюдження плакатів спільно з керівником кампанії "Від дверей до дверей". Звичайно, багато що залежить від самих розклеювачів.
Разом з тим є і загальні правила, придатні для будь-якого села або міста:
Міська влада намагається вести боротьбу проти довільного розклеювання плакатів, виділяючи для розклеювання так звані "спеціально відведені місця". Керівникові розповсюдження плакатів треба не переступити ту грань, за якою агітація перетворюється на антиагітацію і стримувати не в міру завзяті і відчайдушні розклеювачі. У публічному місці час "життя" плаката складає від двох годинників до двох діб. З середини кампанії починається листівкова і плакатна війна, внаслідок чого розклеєні плакати зриваються спеціально найнятими командами підлітків, які тим самим задовольняють свою пристрасть до руйнування. Всі спроби зловити і покарати зловмисників, як правило, ні до чого не приводять. Залишається тільки знов і знов займатися розклеюванням плакатів. Знищення плакатів і листівок - досить варварський і безглуздий звичай опонентов кампаній, який, сподіваємося, з часом буде зжитий. До речі кажучи, коротке життя звичайного плаката примушує вдаватися до біллбордів великого або сити-формату, а також до "розтяжок", які живуть в період всієї кампанії. Час, інтенсивність і періодичність розклеювання плакатів визначаються робочій групой кампанії відповідно до стратегії і загального плану-графіка кампанії, а також рівня актуальності і інтенсивності кампанії. Якщо затверджена "агресивна" рекламна кампанії, то розповсюдження починається відразу після оголошення активних дій.
Як правило, на початку кампанії розклеюються тільки презентаційні плакати, потім – програмні і решта всіх плакатів, які є у робочої групи кампанії. Ясно, що інформаційні плакати розклеюються ближче до тих подій, яким вони присвячені, наприклад заклик брати участь в акції, взяти участь в підготовці петицій.
Досить популярними для альтернативних молодіжних рухів є вид зовнішньої агітації, як трафарети та графітті.
Трафарети є вевеликими за розміром малюнками нанесеними завдяки трафарету з картону та аерозолю з фарбою. Трафарети можна наносити для підсилення присутності кампанії в громаді. Проте великим ризиком є пошук місць, наненсення на які не викличе сторонньої агресії від громадян. Графіті досить активно працюють у випадку їх нанесення на стінах промислових зон та бетонних парканів вздовж активних вуличних розв’язок. Трафарети та графітті цікаві тим, що до кампанії можна залучити представників молодіжних субкультур. Проте це вимагає чіткого контролю за змістом та мсцем розміщення. Зустрічі в домівках та кампанії «від дверей до дверей»
|