Ми проаналізували ситуацію й дійшли висновку, що єдиний порятунок для адвоката й оштрафованих газет у цій справі – це якнайширше висвітлення судового процесу. На той час Асоціація „Південь” вже мала успішний досвід об’єднання журналістів різних ЗМІ для захисту права на свободу слова, відстоювання права на здійснення професійної діяльності. Іще в 2003 році Асоціація започаткувала проект „Журналісти Херсонщини – за вільний доступ до інформації”.
Але у даному випадку журналістам потрібно було проявити особливу рішучість – адже місцеві судді звикли забороняти журналістам користуватися відеокамерами, фотоапаратами, диктофонами під час засідань. І досі всі їм підкорялися. Два дні ініціативна група розробляла стратегію й тактику відстоювання права на професійну діяльність в судах, потім голова правління Асоціації та експерти з едвокасі провели тренінг для учасників кампанії.
І справді, у місцевому суді Дніпровського району охоронці намагалися заборонити знімати відеокамерою в залі суду під час розгляду справи адвоката Ярослава Ващука – за їхніми словами, таке розпорядження (усне!) дала їм суддя Вікторія Ратушна. Пояснити, на підставі яких законів вона це заборонила, охоронці не змогли, але повідомлення про те,що вони виконують протизаконний наках, охоронців знітило. Завдяки цьому журналістам вдалося прорватися до зали суду через заслон міліціонерів. Тут вже суддя спробувала заборонити їм вести аудіо, відео запис та фотографувати: „Записуйте в блокнот!”, – заявила вона. У відповідь на це журналісти подарували судді підбірку витягів із законів України, які закріплюють гласність і відкритість судового процесу. Згідно законів України суддя не має права заборонити використання портативних технічних засобів для фіксації процесу, якщо це не порушує порядку ведення процесу. Після того журналісти безперешкодно користувалися диктофонами, фотоапаратами та невеликими відеокамерами.