Основні поняття. "Незалежні" схеми венчурного фінансування вважають класичними, не виникає суперечностей щодо зарахування їх саме до венчурного фінансування
"Незалежні" схеми венчурного фінансування вважають класичними, не виникає суперечностей щодо зарахування їх саме до венчурного фінансування. Ці схеми передбачають незалежне створення інноваційного підприємства винахідниками, власниками інтелектуальної власності, поетапне залучення венчурного капіталу (спочатку від бізнес-"ангелів", потім професійних венчурних капіталістів та венчурних фондів), участь венчурних інвесторів і "вирощування" підприємства до рівня великої публічної компанії. Тобто ця схема відображає класичний процес венчурного фінансування. "Незалежні" венчури - малі інноваційні підприємства, які володіють науково-технічними знаннями або розробленими конструкціями нових виробів, мають значні потенціали росту, отримують венчурний капітал як від приватних інвесторів, так і від професійних венчурних фондів (компаній венчурного капіталу) в обмін на частину власності (зазвичай меншу від контрольного пакета акцій) таких підприємств, які стають не тільки прямими інвесторами, а й стратегічними бізнес-партнерами, що зацікавлені у швидкому нарощуванні вартості таких підприємств через їх участь у реалізації проектів розроблення та комерціалізації інноваційної продукції. Питання для самоконтролю 1. Поясніть зміст поняття "незалежні" венчури? Чому це слово беруть у лапки? 2. Назвіть та охарактеризуйте основні етапи створення "незалежного" венчурного підприємства.
3. Що називають "виходом із венчурного бізнесу"? 4. Які форми виходу із венчурного бізнесу Ви знаєте? 5. Розкрийте суть технології залучення венчурних інвестицій у інноваційне підприємство. 6. Що передбачає процес планування фінансового забезпечення і реалізації венчурного проекту? 7. Що є результатом планування ринкової капіталізації вартості венчурного підприємства? 8. Чому здійснюється планування виходу інвесторів із венчурного бізнесу? Чи може обійтись процес венчурного інвестування без плану "exit"? 9. Яким є середньостатистичний період розвитку малого венчурного підприємства в розвинених країнах світу? 10. Які особливі вимоги у процесі венчурного фінансування ставлять до венчурних інвесторів та реципієнтів венчурного капіталу?
|